1. Anasayfa
  2. Bilgisayar

Bilgisayar Kapanmıyor – Windows Kapanmıyor

Bilgisayar Kapanmıyor – Windows Kapanmıyor
Bilgisayar Kapanmıyor, Pc Kapanmıyor, TechnoVadi
3

Bilgisayar Kapanmıyor – Windows Kapanmıyor


“Bilgisayarı Kapat” düğmesine bastınız ve bilgisayarınız kapanmadı. Veyahut kapanır gibi oldu, yeniden başlatıldı. İşte bu sorun yani Bilgisayar Kapanmıyor sorunu bir çok nedenden dolayı olabilir arkadaşlar. Bu sorunu tetikleyebilecek bazı nedenleri söylemem gerekirse; Yeni yüklediğiniz bir program buna neden olmuş olabilir, bilgisayarınıza bulaşan bir virüs veya trojanda buna neden olmuş olabilir. Veyahut sistemsel/yazılımsal bir hata (driver/sürücü, system32, Intel/Amd güncel olmayan programları vb.).


Windows’un Sürümlerini Tekbir Siteden Bedavaya İndirmek


Neyse lafı fazla uzatmadan çözüm yöntemine geçelim. Şimdi anlatacağım adımları yaptığınızda sorununuz %90 ortadan kalkacaktır :) Videolu anlatımı yazının en altında!
Bilgisayar Kapanmıyor 1
Denetim Masası’na girdikten sonra –>> Donanım ve Ses daha sonra ise –>> Güç seçenekleri sayfasına geliyoruz. Veyahut Başlat –>> Arama Kısmına –>> Güç Seçenekleri yazıp çıkan sonuca tıklıyoruz. Yukarıdaki resimde de gözüktüğü üzere “Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin” yazısına tıklıyoruz.
Bilgisayar Kapanmıyor 2

Üstte yazan “Şu Anda Kullanılmayan Ayarları Değiştir” yazısına tıklıyoruz ve altta Kapatma Ayarları başlığı altında Hızlı Başlatmayı Aç tikini kaldırıyoruz. Benim resmimde zaten boş olarak işaretli yani tik işareti yok. Sizde içi tikli olacaktır büyük ihtimal. Tiki kaldırdıktan sonra –>> Sağ altta bulunan “Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklıyoruz. Bu işlemlerden sonra “Bilgisayar Kapanmıyor” sorununuzun düzelmiş olması gerekiyor. Eğer sorununuz hala devam ediyorsa makaleye yorum yapmayı unutmayın.

Makaleyi Oyla post

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. pc kapalıyken wake on lan şeyini kullandım ama telefondan açınca pc yi sonraki kapatışta restart atıyordu sorunum düzeldi teşekkür ederim :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir