Bilgisayar Kapanmıyor

Bilgisayar Kapanmıyor


“Bilgisayarı Kapat” düğmesine bastınız ve bilgisayarınız kapanmadı. Veyahut kapanır gibi oldu, yeniden başlatıldı. İşte bu sorun yani Bilgisayar Kapanmıyor sorunu bir çok nedenden dolayı olabilir arkadaşlar. Bu sorunu tetikleyebilecek bazı nedenleri söylemem gerekirse; Yeni yüklediğiniz bir program buna neden olmuş olabilir, bilgisayarınıza bulaşan bir virüs veya trojanda buna neden olmuş olabilir. Veyahut sistemsel/yazılımsal bir hata (driver/sürücü, system32, Intel/Amd güncel olmayan programları vb.).

Neyse lafı fazla uzatmadan çözüm yöntemine geçelim. Şimdi anlatacağım adımları yaptığınızda sorununuz %90 ortadan kalkacaktır 🙂

Denetim Masası’na girdikten sonra –>> Donanım ve Ses daha sonra ise –>> Güç seçenekleri sayfasına geliyoruz. Veyahut Başlat –>> Arama Kısmına –>> Güç Seçenekleri yazıp çıkan sonuca tıklıyoruz. Yukarıdaki resimde de gözüktüğü üzere “Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin” yazısına tıklıyoruz.

Üstte yazan “Şu Anda Kullanılmayan Ayarları Değiştir” yazısına tıklıyoruz ve altta Kapatma Ayarları başlığı altında Hızlı Başlatmayı Aç tikini kaldırıyoruz. Benim resmimde zaten boş olarak işaretli yani tik işareti yok. Sizde içi tikli olacaktır büyük ihtimal. Tiki kaldırdıktan sonra –>> Sağ altta bulunan “Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklıyoruz. Bu işlemlerden sonra “Bilgisayar Kapanmıyor” sorununuzun düzelmiş olması gerekiyor. Eğer sorununuz hala devam ediyorsa makaleye yorum yapmayı unutmayın.

Aydın Bekoğlu

Bilgisayar Programcılığı 2.sınıf öğrencisi, 21 yaşında. Bilgisayar ve Teknolojiye ilgi duyan fakat hala istediğini tam olarak başaramayan bir genç!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*