1. Anasayfa
  2. OYUN

Enlisted Duyuruldu Oyun 2. Dünya Savaşını Ele Alıyor!

Enlisted Duyuruldu Oyun 2. Dünya Savaşını Ele Alıyor!
Enlisted Duyuruldu Oyun 2. Dünya Savaşını Ele Alıyor!
0

Enlisted Duyuruldu Oyun 2. Dünya Savaşını Ele Alıyor!


War Thunder ‘ın yayıncısı olan Gaijin Entertainment bizleri bir kez daha 2.dünya savaşına götürmeyi planlıyor. Enlisted adını verdikleri yeni bir proje için fon toplama kampanyası başlatan firma. Oyunun yapımcılığını Darkflow Software vermiş durumda. Fon toplama kampanyasında belli bir meblağa ulaştıklarında oyuna yeni savaş cepheleri de ekleyecekleri söylediler.

İkinci Dünya Savaşı ’ndaki ünlü ve tarihi cepheleri konu alacak olan Enlisted, War Thunder ‘dada kullanılmış olan Dagor Engin oyun motoruyla geliştirilmekte. Ayrıca multiplayer modunu aynı anda 100 kişiye kadar karşılıklı oynayabileceğiz.

Bu oyundan eğlenceli bir aksiyon beklemek hata olur. Çünkü daha gerçekçi ve zor bir oyun olarak tasarlanan Enlisted, bunu haritalara ve maçlara da yansıtacağa benziyor. Oyun haritaları ve maç koşulları gerçek olaylara dayanacak olan oyunda, taraflar çoğu zaman eşit koşullarda çarpışmayacaklar. Birde şunu söylemekte fayda var. Diğer oyunlardaki gibi hurra şeklinde dalmamız mümkün değil. Bunun nedeni oyunun daha gerçekçi olması. Paragrafın başında da bundan bahsetmiştim zaten. Kısacası stratejinizi iyi belirlemeniz gerekiyor. Yoksa sürekli ölmek durumunda kalırsınız.

Cidden son yıllarda 1. ve 2. Dünya savaşı temalarını çok özlemeye başlamıştık. Çünkü birçok büyük oyun firması sürekli gelecek teması kullanmaya başlamıştı. Bunun en büyük örneği Activision şirketiydi (COD Serisi). Bu durum ise birçoğumuzun hevesini kırmıştı. En çokta benim. Eski yapımları özler olmuştuk. Bu seneki Battlefield 1 atılımı ile 1. Dünya Savaşına muhteşem bir şekilde dönüş yapmış olsak da, içimizdeki o 2. Dünya Savaşı özlemi bir türlü dinmek bilmiyor. En son 2.dünya savaşını ele alan bir oyun ne zaman oynadım hatırlamıyorum bile.

İşte tam da bu nokta da, War Thunder ‘ın yapımcısı devreye girdi. Ve karşımıza FPS türünde yeni bir oyun getirmeye hazırlanıyor. Oyunun adını zaten daha ilk başta söylemiştim “Enlisted” Steam platformuna ise 2017 ‘nin ikinci yarısında gelmesi düşünülüyor. Oyun çıkış yaptığında içimizdeki 2. Dünya savaşı özlemini söküp atacağa benziyor.

Aşağıda kısa bir duyuru videosunu izleyebileceğiniz oyunla ilgili henüz bir çıkış tarihi yok. Resmi sitesine buradan ulaşarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz. İşte oyunun yayınlanan ilk fragmanı;

Makaleyi Oyla post

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir