Steam’in Yılbaşı İndirimlerinde Gizli Bir Şey mi Saklanıyor?

“ARG” dediğimiz bulmaca olayları Valve tarafından sıkça başvurulan bir yöntem. En son Portal 2’nin çıkışından hemen önce gördüğümüz Valve’ın gizli bulmacaları,  Steamin yılbaşı indirimleri ile yeniden geri döndü. Peki Valve bunun altında bir duyuru mu saklıyor? (Olabilir neden olmasın canım 🙂 )
    İlk başta bu olay Steam’in mağazasındaki arama bölümüne “search” kelimesini yazarak başladı. Arama bölümüne bunu yazarak bir ileti girme kısmı açılıyor ve kullanıcılardan bir şey girilmesini istiyor.(Gizli şifre veya kod olarak düşünebilirz.) Kullanıcılar buradaki ilk şifreyi, yılbaşı indirimleriyle beraber yayınlanan Valve’ın yeni çizgi romanında geçen bir barkod numarasını yazarak çözmüşler.(Alla bak sen şu işe 😀 ) Barkod’dan bunun Hitman serisine bir referans olacağını anlayan kullanıcılar Hitman: Codename’in mağaza sayfasında çıkan şifre kısmına çizgi romanda yer alan “94050999014715” kodunu yazarak sonraki aşamaya geçtiler.
Hitman: Codename
    Bunun sonrasında ise olaylar iyice ilginçleşiyor! Çıkan iletiye “tamam” diyen kullanıcıları bir ses dosyası indirme sayfasına yönlendirmiş. Çıkan aşamalarda ise sırasıyla şunlar olmuş; Grim Fandango: Remastered ve Undertale referansları bulan kullanıcılar gelen şifre girme bölümüne ilgili şeyleri yazınca en son Ikaruga‘ya ulaşmışlar.
Steam Saklı Rozet
Bundan sonrasına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Eee… Buraya kadar tamam da, her şey bir rozet için miydi dediğinizi duyar gibiyim dostlar. Tabikide işin aslı öyle değilmiş. Rozeti bulan kullanıcılar Valve’ın sakladığı bir şeyin kilidini açtıklarını düşünmüşler  :O Bu tip bir olayın altından “HL3 Confirmed” dalgasının çıkmaması beni şaşırtırdı açıkçası ve öyle de olmuş. Steam’in yılbaşı indirimleriyle platforma eklenen Santa Baby isimli arkaplan temasında oyuncular pikselleştirilmiş bir Half Life Lambda’sı ve Gordon Freeman’ın meşhur Crowbar’ını bulmuşlar.

Bulmaca ustaları buradaki Reddit sayfasından aşama aşama ilerliyorlar. Bakalım ilerde neler yaşanacak? Son olarak ise bulmacanın Half-Life ile ilgili olan kısmana aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Aydın Bekoğlu

Bilgisayar Programcılığı 2.sınıf öğrencisi, 21 yaşında. Bilgisayar ve Teknolojiye ilgi duyan fakat hala istediğini tam olarak başaramayan bir genç!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir