Footer Logo Fligran

Otomatik Surf İle Organik Hit Kas

Otomatik Surf İle Organik Hit Kas


Bu makalemin konusu “Otomatik Surf İle Organik Hit Kas” üzerine olacak ve Organik Hitin önemini anlatmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. O yüzden direk siteyi ve programı tanıtmaya geçeceğim. Üye olmak için Tıklayın!

Gelen Hitlerin nasıl Organik olduğuyla alakalı şüpheleri olanlar  tabii ki de olacak, bu paylaşımdan sonra aklınızda bir sorun kalacağını düşünmüyorum

Organik Hit Programında 5 adet tarayıcı, 1 adet Youtube tarayıcısı bulunmakta ve her tarayıcıda 1 adet site açık oluyor. Sitelerde ekleyenlerin belirlediği süre boyunca vakit geçiriyorsunuz.

Bu tarayıcılar;
1- Google, anahtar kelime arama sonucunda ulaşılan site
2- Yandex, anahtar kelime arama sonucunda ulaşılan site
3- Bing, anahtar kelime arama sonucunda ulaşılan site
4- Direkt, verilen linkle ulaşılan site
5- Referans’dan ulaşılan site
6- Youtube izlenma arttırma(kasma)

Google Organik Trafik: Sitenizin veya sitede bulunan makalenizin URL’sini ve hangi kelimeden o URL’ye ulaşılmasını istediğinizi sisteme giriyorsunuz. Uygulamayı kullanan diğer kullanıcılarda program yardımıyla tarayıcıda google.com.tr üzerinden belirlediğiniz kelimeyi aratıyor ve sizin URL’nizi aramaya başlıyor. Eğer siteniz ilk 10 sayfada ise tıklayarak sitenize giriyor.

Böylece o bilgisayara ait IP’den siteniz google’de aratılmış olup ve arama sonucunda siteniz bulunduğunda sitenize girip verdiğiniz süre boyunca sitede aktif oluyor. Yani kesinlikle organik arama ve organik hit. Diğer tarayıcılarda bu mantıkla çalışıyor.

Referans Hit: Sitenize aldığınız backlinklerden gelen trafiği arttırmanızı sağlar. Sitenizin URL’sinin olduğu bir siteyi ekliyorsunuz, daha sonra kendi URL’nizi ekliyorsunuz ve sistem o sitede sizin URL’nizi bulup linke tıklıyor. Bunu backlinklerde kullanabildiğiniz gibi sosyal medya hesapları üzerinden de kullanabilirsiniz.

Sistemde ne kadar çok kişi olursa sitenize o kadar fazla kişi (IP) girmiş olur. Yani programı 100 kişi kullanıyorsa ve bu 100 kişiden 1’i siz iseniz, diğer 99 kişinin sizin sitenize girme potansiyeli var demektir.

Sonuç Olarak

  • Alexa’da çok hızlı sonuç alırsınız,
  • Arama Motorlarında hızlı indexlenmeye başlarsınız,
  • Organik Aramalar ve Referans link yöntemi ile kazandığınız hitler sayesinden SEO çalışmalarınızda daha başarılı olursunuz.
  • Ama en önemlisi bu durumu abartmamanız gerekiyor. Videoda, siteyi ve programı nasıl kullanabileceğinizden bahsettim.

Aydın Bekoğlu

İstanbul Esenyurt Üniversitesi 2 Yıllık Bilgisayar Programcılığı mezunu. Şuan Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümünde okumakta olan ve hala ne istediğine tam olarak karar verememiş bir insan oğlu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir