Bilgisayardan Instagram Mesajı Atmak – Programsız
4

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere bilgisayar üzerinden herhangi bir ek yazılım gerekmeden (çünkü bu yazılımlar güvenlik konusunda şüphe uyandırıyor) nasıl İnstagram ‘da mesajlaşabileceğinizi anlatacağım. Biliyorsunuz ki bazen elimiz telefona gitmiyor, ya da bilgisayar üzerinden daha hızlı işlem yapabiliyoruz. Şimdi nasıl yapılır ona bakalım :)

Öncelikle web tarayıcımızı açalım. Ben Chrome kullandığım için onun üzerinden anlatacağım. Fakat nerdeyse hepsi chromium tabanlı olduğu için konsol birbirine benzer hatta aynısı o yüzden yapım aşamasında sorun yaşamayacaksınız. Yaşadığınız takdirde yorum kısmında belirtmeyi unutmayın.

tarayıcı mobil instagram chrome

Web tarayıcımızın adres çubuğuna www.instagram.com yazarak İnstagram’ın web sürümüne giriş yapalım.

tarayıcı mobil instagram instagram

Daha sonra ister Sağ tık > Öğeyi denetle veya İncele ya da kısayol tuşu (Ctrl+Shift+I ya da sadece F12) ile birlikte tarayıcımızın geliştirici konsol ekranını açalım.


INSTAGRAM VİDEO İNDİRME Buna da göz atın :


 

tarayıcı mobil instagram incele

Resimde gördüğünüz aygıt simgesine tıklayın ya da kısayol tuşunu kullanın. (CTRL+SHIFT+M). Dikkat! Bu kısayol tuşu sadece konsol açıkken geçerlidir!

tarayıcı mobil instagram aygıt simgesi

Yukarıdaki seçim ekranında da gördüğünüz gibi istediğiniz telefon marka modeline göre seçim yapabilirsiniz. Web sitemiz o telefona ait görünümü alacaktır. Tabii ki sayfayı yeniledikten sonra :) Sayfayı sadece konsol açıkken yenileyin!”

tarayıcı mobil instagram cihaz seçimi

Sayfayı yeniledik ve artık konsolu kapatabiliriz. Sayfamız mobil uygulama görünümü aldı.

tarayıcı mobil instagram yenile

Peki bu işlemi biz her girişimizde yapacak mıyız ? Maalesef ama sayfayı yenilemediğiniz sürece hayır, başka bir sayfaya veya mesajlaşma kısmına gelmeniz yenileme olarak sayılmaz F5 atmayın yeterli ancak sayfayı yenilediğinizde de pek zor bir işlem değil geliştirme konsolunda seçtiğiniz cihaz görünümü aynı şekilde kalmış olacağından dolayı sırasıyla F12, F5, F12 tuşlarına basın eski mobil haline gelecektir. Bu işlemi yapmamızın sebebi geliştirici konsolu açmak, sayfayı yenilemek ve konsolu kapatmaktır.

Bol mesajlaşmalar :))

Makaleyi Oyla post

Ben Cemal Yıldırım. Yazılım kariyerime 13 yaşımda başladım ve Yazılım Geliştirici olarak devam etmekteyim. C, C++, C#, JAVA, JavaScript, PHP, E-Mailing Sistemleri, SQL, MongoDB ve ayrıca en popüler Framework'lerden olan; React.JS, Angular.JS, Vue.JS gibi güncel yazılım dili ve geliştiricileri ile daha hızlı ve profesyonel projeler geliştirmeyi sağlıyorum. Şu sıralar bir yazılım mimarisi ve tasarım modeli olan ve son zamanlarda kullanımı ülkemizde de yaygınlaşmaya başlamış MicroService mimarisi ile ve daha çok bu mimari ile adını sık duyduğumuz Docker, Kubernetes, RabbitMQ ve Kafka, Ocelot Gateway yapıları ile ilgilenmekteyim. Ayrıca technovadi.com sitesinde makaleler yayınlayan bir insan evladıyım.. ;) İş sorguları için; [email protected] mail adresimden bana ulaşabilirsiniz. Güncel CV için; https://1drv.ms/b/s!Al2P1iPuq62Sgq5Ya9dF13P6Qt0xSw?e=O7IehT linkinden CV'me ulaşabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederim :)

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

  1. windows için doğru olabilir ancak iOS için olmuyor. öyle bir sekme yok

  2. 02 Kasım 2019

    Aydın Bey teşekkür ederim bu bilgi için

  3. Bu zamana kadar neden benim aklıma gelmedi diye düşünüyor insan.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir