1. Anasayfa
  2. Teknoloji Haberleri

AKK Kalkıyormu

AKK Kalkıyormu
Akk
1

Günümüzde her ne kadar hız sorunları düzelse de, Türkiye’deki tüm internet kullanıcıların ortak sorunu kullanımdan sonra internetinizin leş bir biçimde yavaşlamasını sağlayan AKK. Yani Adil Kullanım Kotası olmuştur. Artık bunun farkına varan ve harekete geçmeye hazırlanan Superonline, Vodafone ve Türksat Kablo Net ile birlikte Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği’ ne üye olan diğer tüm şirketlerin aldıkları ortak kararla bu servislerin bünyesinde ortaklık sağlayacak bir altyapı şirketi kurulacağının müjdesi verildi.

Bu bağlamda Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Vodafone CEO’su Gökhan Öğüt, Türksat Genel Müdürü Cenk Şen ve TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak’ ın katılımı ile gerçekleşen toplantıda atılan tarihi adımla Ortak Altyapı Şirketi (OAŞ) kurulacağı müjdesi verildi.

 

Özellikle Rekabet Kanunu ve Elektronik Haberleşme Kanunu ile beraber ilgili tüm mevzuatlara uygun şekilde kurulacak olan OAŞ, hızlı internet hizmetlerinin daha yaygın ve kaliteli olarak dağıtılmasını ve eşit koşullarda kullanılmasını hedef alacağı bildiriliyor.

Şirketin kuruluşunun ardından projelerin hayata geçirilmesiyle daha yaygın ve daha hızlı internetin yanı sıra AKK sorununa kalıcı çözümler ve hatta ortadan kaldırılması gibi projeler gelmesi bekleniyor.

Umarız Ortak Altyapı Şirketi, AKK konusunda kullanıcıların kaldırılması isteğine kulak vererek bu belayı başımızdan atarlar. Çünkü kullanıcılar artık rahat bir nefes almak istiyor. Bende dahil :)

DDoS’ dan Korunma Yolları

Makaleyi Oyla post
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Kalsın artık mk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir