AdwCleaner Nasıl Kullanılır?

AdwCleaner Nasıl Kullanılır?


AdwCleaner nedir?
AdwCleaner nasıl kullanılır?
AdwCleaner ne işe yarar?
Bu programını nereden indirebilirim?
Program ile ilgili işinize yarayacak tüm bilgilere bu makaleden ulaşabilirsiniz.Yazımıza geçmeden önce şu makalemizi de okumanızda fayda var. Web Tarayıcılarına Bulaşan Virüsleri Temizleme

AdwCleaner, bilgisayarınıza siz farkında olmadan yüklenen veya yüklediğiniz, istenmeyen yazılımları kaldırmak için kullanabileceğiniz, Malware (Kötü amaçlı yazılım), Toolbar (Internet explorer, Chrome gibi tarayıcılara kendini ekleyen araç çubuğu), Eklenti (Plugin) ve Browser Hijacker (tarayıcı gaspçılarını) temizleyen ücretsiz bir yazılımdır. Programı kullanarak Malware, Toolbar, Browser Hijacker, Eklenti “Plugin” ve daha bir çok zararlı yazılımı bilgisayarınızdan kolayca temizleyebilirsiniz. Programın ana hedefindeki yazılımlar, genelde sizin internetten ücretsiz yazılımlarla beraber indirdiğiniz ve farkında olmadan bilgisayarınıza yüklediğiniz yazılımlardır.

Toolbar, Malware, Browser Hijacker yazılımları ve Zararlı Eklentiler, siz farkında olmadan kendilerini bilgisayarınıza yüklerler, bunun sonucunda bilgisayarınız yavaşlar, istenmeyen reklam pencereleri açılır (pop-up), Internet Explorer, Chrome  gibi internet tarayıcılarının varsayılan arama motoru ve tarayıcıların açılış sayfası değişir. Bu ücretsiz altın değerindeki program ise bu tür istenmeyen yazılımları temizlemek için tasarlanmıştır.

Programı Kullanmak Kolay mıdır?

Evet AdwCleaner programının kullanımı son derece basittir. Programın içerisinde Scan(Tara) ve Clean(Temizle) olmak üzere iki buton bulunur. Scan; bilgisayarınızdaki zararlı yazılımları arar/tarar, Clean;  butonu ise tarama bittikten sonra bulunun zararlı yazılımları kaldırmak için kullanılır. Son olarak program temizleme işlemini bitirdikten sonra bilgisayarınız yeniden başlatma ihtiyacı duyabilir. Bu işlemler sonunda bilgisayarınızdaki zararlı yazılımlar kaldırılır ve kayıt defteri girdileri program tarafından temizlenir.

Peki programı nereden indirebilirim? Buradan İndirebilirsiniz!

Program nasıl kullanılır?

İndirdiğiniz programın dosyasını “AdwCleaner.exe” açın.
Programı ilk kez kullanıyorsanız lisans anlaşması çıkacaktır J’accepte butonunu tıklayın. Program açıldığında Scan / Tara butonuna basın ve taramayı başlatın.

AdwCleaner

Program tarama işlemini bitirdiğinde, bulunan zararlı yazılımlara sekmeler yardımıyla bakabilirsiniz (Servisler, Kalsörler vb.). Daha sonra Clean / Temizle butonuna basın ve temizleme işlemini başlatın.

AdwCleaner

 

Program temizleme işlemi bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp karşınıza not defterine kaydedilmiş temizleme raporunu çıkartacaktır.

İYİ GÜNLER!!!

Aydın Bekoğlu

Bilgisayar Programcılığı 2.sınıf öğrencisi, 21 yaşında. Bilgisayar ve Teknolojiye ilgi duyan fakat hala istediğini tam olarak başaramayan bir genç!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir