Inhumans, Resmen Televizyon Dizisi Oluyor!

Inhumans, Dizi Oluyor ve Konusu’ da Belli!


Merhaba sevgili marvel severler 🙂 Bilindiği gibi marvel, Ekim 2014′ de MCU yani Marvel Cinematic Universe ile ilgili uzun vadede planlarını paylaşmıştı bizlere. Aynı Infinity War‘ da olduğu gibi Inhumans hakkında da planları daha sonradan değişti. Bu arada IW iki filmden tek filme indi. Çünkü IW gelene kadar marvel o tarihler arasına 2-3 yeni film daha serpiştirecek. Bu sene serpiştirdiği filmler değil (Black Panter v.b değil) yakın zamanda ismini duyuracağı filmler 🙂 O filmleride merakle bekliyoruz çünkü filmlerin adı IW’ ye direk etki edecekmiş yani bize spoiler verecekmiş o yüzden 1 seneden önce duyurmazlar gibi yeni filmleri. Neyse biz konumuza gelelim.

Inhumans filminin çıkış tarihi 2018 olarak açıklanmıştı. Fakat daha sonradan filmi bazı nedenlerden dolayı  2019’ a ertelediler. Son olarak ise geçen sene filmi planları arasından çıkardılar ve film iptal edilebilir dediler. Yakın zamanda yani 1-2 ay önce filmin resmen iptal edildiğini ve başka formatla döneceklerini söylediler. Geçen haftalarda ise dizi olarak çıkacağı söylentileri duyulmaya başlandı ve öylede oldu bugün itibariyle ilk sezonu 8 bölümlük olacak dizi duyuruldu.

İlk olarak Agents of SHIELD ’ın ikinci sezonunda gördüğümüz Inhumanlar, 2017 sonbaharında kendi Televizyon dizilerine kavuşacak. Üstelik dizi IMAX ortaklığında çekilip, ABC’de yayınlanacak. Fakat televizyonda yayınlanmadan önce  ilk 2 bölümünü IMAX sinemalarında gösterime sokacaklar. Yani dizide görsel şölen olacağa benziyor 🙂 Şahsen ben bir yandan sevindim bir yandan üzüldüm.

Sevindiğim kısımdan bahsedecek olursak; IMAX’ in ne kadar kaliteli olduğunu tartışmaya bile gerek yok dimi? Hem de ilk 2 bölümü sinemada. Amen tonrum didim 😀 Neyse dizi efsane olacağa benziyor 🙂 Fakat bir sorun var ilk sezonu 8 bölüm :'(

Üzüldüğüm kısma gelecek olursak; Bu olay MCU ile MTU(TV Evreni)’ nin git gide uzaklaştığının göstergesi. Sonuçta dizilerde çıkış yapan karakterleri filmlerde gösteremeyebileceklerini söylemişlerdi. Ama her zaman umutlu olmakta fayda var 🙂 Çünkü dizinin konusu’ da belli. Dizi “Black Bolt, Medusa ve Royal Family (Kraliyet Ailesi)” ’i konu alacak.

Son olarak ise dizi, AOS’ a veya MCU’ ya nasıl bağlanacak onu merak ediyorum 🙂 Şu dizinin çıkış tarihi gelsede hemen izlesek yav. Neyse kendinize iyi bakmayı unutmayın marvel severler.

MCU Kronolojik Sıralama ve Dizilerle Takip Etmek için tıklayınız!
X-men Filmleri Kronolojik Sıralaması için Tıklayınız!

Aydın Bekoğlu

Bilgisayar Programcılığı 2.sınıf öğrencisi, 21 yaşında. Bilgisayar ve Teknolojiye ilgi duyan fakat hala istediğini tam olarak başaramayan bir genç!

Inhumans, Resmen Televizyon Dizisi Oluyor!” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir