Tüm Zamanların En İyi VPN Programları

Tüm Zamanların En İyi VPN Programları


Malum VPN programları artık hayatımızın bir kenarında yer edinmiş durumda. Bir nevi onlar olmadan yaşayamıyoruz 🙂 VPN ‘i herkes kullanmak zorunda değil fakat öyle zamanlar geliyor ki “yediden yetmişe” herkes bu programlara muhtaç duruma düşüyor. Üstelik bazı VPN programları da engellenmiş oluyor. Ben ise sizler için üşenmeden araştırdım ve en iyi VPN programlarını buldum. Bu listede olan programların hemen hemen hepsini kullanmışımdır.

VPN programlarını söylemeden önce bir tarayıcı tanıtmak istiyorum. Zaten bu tarayıcıyı herkes biliyordur 😀 Adı da “Opera“. Kendine özel VPN ‘le gömülü olarak geliyor. Ayarlardan açıp kapatmak size kalmış… Yalnız hatırlatmakta fayda var. Şuan için bu özellik beta versiyonunda bulunmakta. Gigle amcaya “Opere Beta İndir” yazarsanız çıkar.
Listemizin ilk sırasında;

1-)Windscribe

En İyi VPN
Emin olun bu program açık ara en iyi VPN programı. Bakın “programlarından biridir” demiyorum. Direk en iyisi diyorum. Mobil uygulaması bulunmuyor. Çoğu VPN ‘de bulunmayan özellikler barındırıyor. Bunlar: Size en yakın sunucuyu seçerek hızınızın azalmasını engelliyor, Security (Linkleri güvenli hale getiriyor), Ad Blocker (Reklam Engelleyici), Untraceable (Bazı reklamlar engellenemiyor bu özellik ona yarıyor. Tabiki %100 çalışmasını beklemek hata olur.), Anti-Social (Sosyal Ağ düğmelerini kaldırıyor. – Tam anlamadım!), Split PersonalityWhitelisted Sites (Güvendiğiniz siteleri ekliyorsunuz. Demin saydığım bütün özellikler bu sitelerde geçersiz kılınıyor. Örneğin kendi sitenizi veya facebook gibi yerleri ekleyebilirsiniz.)

Sayılabilecek daha bir çok özelliği var fakat en dikkat çeken özelliklerini bunlar. Bu arada her VPN programında olduğu gibi bunda da free sürümünde belli başlı ülkeleri kullanabiliyorsunuz.

2-) VPN Master

En İyi VPN
Bu uygulama ise sadece telefon/ akıllı cihazlar için. Apple Store ‘da ve Play Store ‘da bulmanız mümkün. Bunun hakkında pek bir şey demek istemiyorum. Bilgisayarda nasıl “Windscribe” ‘yi önerdiysem akıllı cihazlar içinde bu uygulamayı öneriyorum.

3-) TunnelBear VPN

En İyi VPN

Öncelikle bu programın kullanımın zor olduğunu söylemekte fayda var. Fakat bu programa alıştığınızda emin olun ki bırakamayacaksınız. Aynı zamanda çoğunuz bu programı duymuşsunuzdur çünkü popüler VPN programlarından birisi. Artı olarak “Harita Görünümü” özelliği bulunmakta. Buda bu programı ayrı bir güzellik katıyor. Her cihazda kullanabilirsiniz. (Akıllı Cihaz, Bilgisayar vb.)

4-) Hideman VPN

En İyi VPN

Kullanımı kolay basit bir VPN programı. Tek tuşla işinizi halletmek mümkün. Aynı şekilde bu programda bütün cihazlarda çalışmakta.

5-) Hola VPN

En İyi VPN
En iyi VPN uygulamalarından birisi. “Windscribe” ‘den bile iyi olabilir. Gerçi orası tartışılır. Bu programın diğer VPN ‘ler den farkı; Her uygulama için ayrı ayrı ayar mevcut. Örneğin youtube için farklı, facebook için farklı ayar kullanabiliyorsunuz. Diğer programlara göre daha hafif bir şekilde çalışıyor. Ayrıca ücretsiz olması da cabası. Windscribe mi yok sa bu mu? İkisini de deneyin tarafınızı seçin 😀


Teknoloji Haberleri için Tıklayın!
Sinema & Dizi Haberleri için Tıklayın!


Aydın Bekoğlu

Bilgisayar Programcılığı 2.sınıf öğrencisi, 21 yaşında. Bilgisayar ve Teknolojiye ilgi duyan fakat hala istediğini tam olarak başaramayan bir genç!

Tüm Zamanların En İyi VPN Programları” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*