1. Anasayfa
  2. Bilgisayar

Tüm Zamanların En İyi VPN Programları 2022

Tüm Zamanların En İyi VPN Programları 2022
En İyi VPN
2

Tüm Zamanların En İyi VPN Programları 2022 – Malum VPN programları artık hayatımızın bir kenarında yer edinmiş durumda. Bir nevi onlar olmadan yaşayamıyoruz :) VPN ‘i herkes kullanmak zorunda değil fakat öyle zamanlar geliyor ki “yediden yetmişe” herkes bu programlara muhtaç duruma düşüyor. Üstelik bazı VPN programları da engellenmiş oluyor. Ben ise sizler için üşenmeden araştırdım ve en iyi VPN programlarını buldum. Ücretsiz VPN önerisi listesinde olan programların hemen hemen hepsini kullanmışımdır.

Tüm Zamanların En İyi VPN Programları 2022

VPN Nedir?

VPN “Virtual Private Network” Türkçe adıyla Sanal Özel Ağ; internet ağı kullanırken private bağlantı üzerinden veri almanızı ve(ya) göndermenizi sağlayan bir sistem. Kurumsal işyerlerinde, VPN’ler genellikle güvenlik ve(ya) homeoffice olarak çalışanların firmadaki bilgisayarlarını, sunuculara uzaktan erişmelerine izin vermek için kullanılır.

VPN’ler bir bilgisayarın konumunu gizleyebildiğinden ve farklı konumlarda bizleri gösterebildiğinden birçok kişi kendi ülkelerinde erişilemeyen siteleri ziyaret etmek veya Netflix, Disney+ tarzı sitelerde kendi ülkelerinde olmayan filmleri, dizileri izlemek için kullanır.

Ücretsiz mi yoksa ücretli VPN mi?

Aslında buna doğrudan cevap vermek mümkün değil. Mesela Opera’nın kendi içine gömülü bir VPN hizmeti var ve ücretsiz. Üstelik çokta iyi çalışıyor. Fakat iş güvenlik ve kişisel verilerine geldiğinde çoğu ücretsiz VPN sizin sadece gezdiğiniz siteleri izlemiyor. Özel bilgilerinizi (kredi kartı, ev adresi, ip adresi vb.) izliyor.

Size ücretsiz VPN hizmeti sağlıyorlar fakat bir şekilde para kazanmaları lazım değil mi? Bu yüzden sizi izliyor ve kişiselleştirilmiş reklamlarda kullanıyor, başka firmalara satabiliyorlar. Üstelik gerekli durumlarda isteyen ülke veya ülkedeki polis vb. kurumlara tüm bilgilerinizi verebiliyorlar.

Şimdi gelelim ana konumuz olan VPN Önerisi’ne (En İyi VPN)

Listemizin ilk sırasında;

1-)Windscribe (Ücretsiz Aylık 10 GB)

En İyi VPN
Emin olun bu program açık ara en iyi VPN programı. Bakın “programlarından biridir” demiyorum. Direkt en iyisi diyorum. Ne yazık ki mobil uygulaması bulunmuyor. Çoğu VPN’de bulunmayan özellikler barındırıyor. Bunlar:

  • AutoPilot: Size en yakın sunucuyu seçerek hızınızın azalmasını engelliyor,
  • Security: Linkleri güvenli hale getiriyor,
  • Ad Blocker: Reklam Engelleyici,
  • Untraceable: Bazı reklamlar engellenemiyor bu özellik ona yarıyor. Tabii %100 çalışmasını beklemek hata olur.,
  • Anti-Social: Sosyal Ağ düğmelerini kaldırıyor., 
  • Whitelisted Sites: Güvendiğiniz siteleri ekliyorsunuz. Demin saydığım bütün özellikler bu sitelerde geçersiz kılınıyor. Örneğin kendi sitenizi veya facebook gibi yerleri ekleyebilirsiniz.

Saymadığım daha bir çok önemli özelliği var çerezler vb. gibi fakat en dikkat çeken ve benimde kullandığım özellikleri bunlar. Bu arada her VPN programında olduğu gibi bunda da free(ücretsiz) sürümünde belli başlı ülkeleri kullanabiliyorsunuz.

Bu VPN’i hala kullanıyorum. Benim kullandığım ücretsiz sürümde Aylık 50 GB kotam mevcut.

2-) VPN Master

En İyi VPN
Bu uygulama ise sadece telefon/ akıllı cihazlar için. Apple Store ‘da ve Play Store ‘da bulmanız mümkün. Bunun hakkında pek bir şey demek istemiyorum. Bilgisayarda nasıl “Windscribe” ‘yi önerdiysem akıllı cihazlar içinde bu uygulamayı öneriyorum.

3-) Touch VPN

Touch VPN uygulaması sayesinde erişimine izin verilmeyen uygulamaya kolayca giriş sağlanabilmektedir. Oturumlar veya bant sistemi ile ilgili herhangi bir kısıtlama yok. İndirilerek kurulması sonrasında kolayca kullanılmaya başlanabilmektedir. Sade tasarıma sahip olması kolay kullanım imkanı ile anlaşılırlığı bir araya getirmiştir. Uygulamanın getirdiği avantajlardan faydalanarak özgürce internet kullanmak isteyenler uygulamayı indirerek keyifle kullanabilir.

Öncesinde bu VPN’i detaylı bir şekilde incelemiştik => Android VPN Uygulaması

4-) TunnelBear VPN

En İyi VPN

Öncelikle bu programın kullanımın zor olduğunu söylemekte fayda var. Fakat bu programa alıştığınızda emin olun ki bırakamayacaksınız. Aynı zamanda çoğunuz bu programı duymuşsunuzdur çünkü popüler VPN programlarından birisi. Artı olarak “Harita Görünümü” özelliği bulunmakta. Buda bu programı ayrı bir güzellik katıyor. Her cihazda kullanabilirsiniz. (Akıllı Cihaz, Bilgisayar vb.)

5-) Hide.me (Ücretsiz Sürüm)

Tüm Zamanların En İyi VPN Programları

Abone olmadan önce hizmetini denemenize izin verir. Tamamen ücretsiz bir sürüm sunar. Bu hizmet yakın zamanda WireGuard protokolünü destekler hale geldi ve 10’a eşzamanlı bağlantı sayısını iki katına çıkarmıştır.

6-) Hideman VPN

En İyi VPN

Kullanımı kolay basit bir VPN programı. Tek tuşla işinizi halletmek mümkün. Aynı şekilde bu programda bütün cihazlarda çalışmakta.

7-) Hola VPN

En İyi VPN
En iyi VPN uygulamalarından birisi. “Windscribe” ‘den bile iyi olabilir. Gerçi orası tartışılır. Bu programın diğer VPN’ler den farkı; Her uygulama için ayrı ayrı ayar mevcut. Örneğin youtube için farklı, facebook için farklı ayar kullanabiliyorsunuz. Diğer programlara göre daha hafif bir şekilde çalışıyor. Ayrıca ücretsiz olması da cabası. Windscribe mi yoksa bu mu? İkisini de deneyin ve tarafınızı seçi.

Tüm Zamanların En İyi VPN Programları 2022, Ücretsiz VPN önerisi makalemizin sonuna geldik dilerseniz aşağıdaki kategorilerimizede göz atabilirsiniz.


Teknoloji Haberleri için Tıklayın!
Sinema & Dizi Haberleri için Tıklayın!


5/5 - (3 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. 06 Ekim 2017

    Windscribe favori vpn programımdır. Bu arada güzel yazı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir