1. Anasayfa
  2. Bilgisayar

Geleceğin Mesleklerinden SEO Uzmanı Nedir?

Geleceğin Mesleklerinden SEO Uzmanı Nedir?
0

Alp Eren Güney 5 yıldan fazla süredir SEO ve Wordpress sektörü içerisinde sizlere profesyonel hizmet veren bir SEO uzmanıdır. Kendisi yıllardır sürekli yeni şeyler öğrenerek ve uygulayarak bu alanda gelişim sağlamaktadır. Aynı zamanda profesyonelliğini sürekli yenilikçi bilgilere açık olması sayesinde korumaktadır. Şu anda da Moradam Dijital Pazarlama Ajansı üzerinde seo uzmanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca kendi adı altında kurmuş olduğu web sitesi üzerinden de sizlere en iyi bilgi içerikleriyle hazırlanmış blog yazılarına yer vermektedir.

Bunlardan birisi olan SEO uzmanı yazısında bu alanda bilmeniz gereken bütün detaylara yer vermiştir. Öncelikle Google olmak üzere birçok arama motorları vardır. Bunlar içerisinde bir siteyi daha üst sıralara taşımak adına çalışmalar yapan, sürekli analiz yapan ve raporlama sunan kişilere SEO uzmanı denir. Bir sitenin üst sıralara gelmesi ve fazla organik trafik getirmesi oldukça önemli çalışmalardır. SEO işlemlerinin en temel amaçlarından biridir. Kendilerini sürekli geliştiren, yenilikleri aynı zamanda takip eden ve rapor, analizlerle iyi bir şekilde yorumlama yapan kişiler sayesinde istediğiniz sonuca kolayca ulaşabilirsiniz.

SEO Uzmanlarının Takip Ettiği Süreçler Nelerdir

SEO uzmanları bir projeye başlarken bazı noktalara çok dikkatli yaklaşırlar. Öncelikle çalışma yapacak oldukları web sitesinin Google üzerinde sıralamalarını analiz ederler. Bunların iyileştirilmesi için de stratejiler oluşturulur. Kullanılan özel SEO araçları ve yazılımları sayesinde de kolayca takip yapılır. En önemli detaylardan birisi de rakip analiz yapabilmektedir. Daha iyi sıralamalar alan rakiplerinin stratejilerini anlamaya çalışır.

Bu aşamalar içerisinde Google Search Console ve Google Analytics platformlarında gerekli kurumlar sağlanır. Ek olarak da Ahrefs, SemRush ve Seranking gibi uygulamalarla da bu işlemleri kayıt altına alır. Web siteleri üzerindeki teknik kontrollerin sağlaması çok önemlidir. Bu nedenle de düzeltmelerin sağlanması için planlamalar yapılması gerekir. Profesyonel SEO uzmanları bir web sitesinin SEO uyumlu olması için gerekli bilgilere eksiksiz sahip olması gerekir. Aksi halde en küçük bilgi eksikliği ve gözden kaçmayla web sitesi gidişat olarak iyiye gitmez.

SEO Uzmanlarının İçerik Çalışmaları

İçerikler SEO çalışmaları içerisinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Google içerisinde kullanıcıların memnuniyetinin sağlanması adına etken, kaliteli, ilgi çekici olan ve en önemlisi de özgün içeriklerin çıkartılmasına özen gösterilmelidir. Bu nedenle de SEO uzmanlarıyla birlikte çalışmalar gerçekleştirilir. İçerik konusunda oldukça hassas davranırlar. Bu sayede en iyi içeriklerin üretilmesini sağlarlar. Bu aşamalar içerisinde sitenin bütün içerikleri tek tek elden geçirilir. İmla yanlışları, düşük cümleler, noktalama hatalarının her biri uzmanlar tarafından düzeltilir.

Kısa görülen içeriklerin uzatılması sağlanır. Aynı zamanda gereksiz kesiklik varsa iki içerik arasında bağlantı kurulur. Kısacası bir ziyaretçinin siteyi ziyaret ettiğinde okuyabileceği içeriklerin sunulmasına ön gösterilir. Bunun gibi daha birçok bilgiye https://www.alperenguney.com.tr/seo-uzmani/ üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Makaleyi Oyla post

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir