Footer Logo Fligran

Discord hareketli durum nasıl yapılır ?


Discord hareketli durum için öncelikle BetterDiscord’u bilgisayarımıza kurmamız gerekmektedir. Bunun için betterdiscord.net adresine gidip gerekli kurulum dosyasını indiriyoruz.


Örnek Durum


Discord Hareketli Durum Kurulum Aşamaları


1. BetterDiscord KurulumuBu indirme işlemini gerçekleştirebilmek için ekranda gördüğünüz “Download” butonuna basınız. Bu buton sizi github’a yönlendirecektir. Burada “Latest release” yazan sürümde işletim sistemimize uygun olanı seçip indirmemiz gerekmektedir. Biz “BandagedBD_Windows.exe” adlı kurulum dosyası üzerinden anlatım sağlayacağız.Kurulum ekranında karşımıza çıkan “Install BandagedBD” seçeneğine tıklayıp ilerliyoruz. Diğer aşamada karşımıza hangi Discord’a BetterDiscord’u kurmamızı istediğimizi soruyor. Eğer bir geliştirici ve tester değilseniz bu sürüm sizde Stable’dir. “Install to Stable” işaretleyip ilerleyin. Ardından çok kısa bir bekleyişten sonra kurulum bitecektir artık bu pencereyi kapatabilirsiniz.


Not: Eklenti kurulumuna geçmeden önce Discord HypeSquad Nedir ? merak ediyorsanız bu yazımıza da göz atabilirsiniz 🙂


2. Eklenti Kurulumu


BandagedBD Ayarları


Discord ayarlarımızdan da görüldüğü gibi BetterDiscord, Discord’umuza tema ve eklenti kurmamızı sağlamaktadır. Şimdi yapmamız gereken şey ise hareketli durum özelliğini bize sağlayacak olan eklentiyi indirmek olacaktır.


Discord hareketli durum eklentisi

Eklenti İndirme


Hareketli durum eklentisini indirmek için bu linke gidip “animated-status.plugin.js” isimli dosyayı indiriyoruz. İndirdikten sonra discord ayarlarımıza gelip “Plugins” sekmesinden “Open Plugin Folder” butonuna basıyoruz.


Eklentiler Klasörü


Açılan klasöre indirdiğimiz dosyayı taşıdıktan sonra “Plugins” sekmesinde eklentimiz gözükecektir. Burada eklentimizi aktif hale getiriyoruz ardından “Settings” butonundan eklenti için gerekli ayarlamaları yapacağız.


Discord hareketli durum eklentisi ayarları

Eklenti Ayarları


Bu kısımda eklenti bizden Discord durumumuzun değişikliğini yapabilmesi için bir token istemektedir. Bu token’i almak için Discord’a tarayıcıdan girip bir kaç işlem yapmak zorundayız.


Discord hareketli durum için token alma

Discord Token Alma


Discord’a giriş yaptıktan sonra tarayıcımızın üzerinde “CTRL + SHIFT + I” tuş kombinasyonunu kullanarak tarayıcını konsolunu açıyoruz. Konsolun “Network” sekmesine geldikten sonra sayfayı yeniliyoruz (F5). Ardından “Filter” kutusuna “/api” yazıp gelen herhangi bir isme tıkladıktan sonra “Headers” sekmesinde yazan “authorization” bilgisini alıp eklentimizde gerekli alana yapıştırıyoruz.


Discord hareketli durum eklentisi düzenleme modu

Durumlar arası geçiş süresi


İkinci ayarımız ise durumlar arası geçiş için geçecek süreyi barındırmaktadır. Burada mili saniye cinsinden yazınız (1 saniye = 1000 ms). Ardından daha kolay düzenleme yapabilmek adında “Change Edit Mode” butonuna tıklıyoruz. Artık burada “+” ve “-“ butonları ile istediğimiz kadar durum kaydedebilir veya silebiliriz.


Discord hareketli durum eklentisi durum ekleme

Durum ekleme


Birinci kutu yazıyı, ikinci kutu ise yazının soluna koyduğumuz emojiyi ifade etmektedir. Ancak emojiyi doğrudan unicode sitelerden kopyalayıp almanız gerekiyor. Örneğin google’a kalp emojisi unicode yazıp aratırsak bir örneğini bulabiliriz 🙂


Artık ilginç durumlar için hayal gücü size kalmış, iyi eğlenceler 🙂

Cemal Yıldırım

TechnoVadi adı altında youtube'da çoğunluğu teknoloji ve oyun odaklı olan videolar hazırlayan ve technovadi.com sitesinde makaleler yayınlayan ve bilişim sektöründe oldukça ilgili bir insan evladı.. ;)

3 thoughts on “Discord hareketli durum nasıl yapılır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir