1. Anasayfa
  2. OYUN

League Of Legends BugSplat Hatası ve Çözümü

League Of Legends BugSplat Hatası ve Çözümü
League Of Legends BugSplat Hatası ve Çözümü
1

League Of Legends BugSplat Hatası ve Çözümü


Oyunda hepimizin bildiği gibi birçok sorun mevcut, bu sorunların en büyüğü ise BugSplat hatası. Oyunu şuan oynayan hemen herkes bu hatayla zamanında karşılaşmıştır. Dilerseniz “League Of Legends BugSplat Hatası ve Çözümü” ‘ne geçelim.

İlk yapmamız gereken şey oyunun yüklü olduğu dizine “dosya konumu” girmek. Burada “Config” klasörü bulunmakta, bu klasörün içine girdiğimizde orada “game.cfg” belgesi “dosyası” var. O dosyayı açmanız gerekiyor. Eğer sizde açılmıyorsa Open Freely adlı programı yüklemeniz gerekiyor. Programı indirmek için Tıklayın! Programı yükleyip, dosyayı açtıktan sonra width ve height değerlerini değiştirmemiz gerekiyor. “width değerini 1280, height değerini ise 800″ yapıyoruz ve dosyayı kaydediyoruz. Eğer düzenlediğiniz dosyayı kaydedemezseniz, farklı kaydet deyip masa üstüne kaydediyoruz. Daha sonra eski belgeyi silip, masa üstüne kaydettiğiniz yeni belgeyi oraya atıyoruz.

Üstte yazdığım çözümü yaptıktan sonrada aynı hata ile karşılaşıyorsanız altta söyleyeceğim çözümleri sırası ile deneyebilirsiniz.

**** İlk olarak oyunu tamir etmeyi deniyoruz. Bu çözüm uzun sürer ama işlem sonunda %90 sorununuz düzelecektir. Bu arada “Client” tamiri bitince bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekiyor.

**** Tamiri yaptık ve bilgisayarımızı yeniden başlattık. Hemen oyuna tekrardan girmeye çalışıyoruz. Baktık gene hata veriyor, o zaman bilgisayarımızda LoL Recorder “LoL Replay” yüklü ve açık ise o programı kapatıp oyuna tekrardan girmeye çalışıyoruz.

**** Yine aynı hata ile karşılaşıyorsanız ekran kartınızın driveri güncel olmayabilir. Güncelliğini kontrol ediyoruz ve güncel değil ise güncelliyoruz. Aynı şekilde eski bir işletim sistemi kullanıyorsanız bundan dolayıda BugSplat hatası ile karşılaşabilirsiniz.

(Driver güncellemelerini yapan bir sürü program var fakat benim size önerim ekran kartının kendi sitesinden indirmeniz veya bilgisayarınız kendi sitesinden.)

NOT: Ekran Kartımızı bilmiyorsak Başlat>Çalıştır açıp dxdiag yazıyoruz ve önümüze çıkan pencerede “Ekran” seçeneğine bakıp ekran kartımızı görebiliriz. Bir diğer seçenek ise bilgisayarıma sağ tıklıyoruz>Özellikler>Aygıt Yöneticisi>Görüntü Bağdaştırıcıları.

NOT 2: Bazı kişilerin söylediğine göre masaüstü çözünürlüğü ile oyun çözünürlüğünün aynı olması gerekiyormuş. Bundan dolayıda BugSplat hatası verebiliyormuş.

Nvidia İçin Tıklayınız!

Amd İçin Tıklayınız!

**** Oda Olmaz ise Windows Update’den Güncelleştirmeleri kontrol edelim.

**** Direct-X sürümünü güncelleyin.

**** Oyunu Silip Tekrar Yükleyin.

5/5 - (1 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. teşekkürler sorun düzeldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir