1. Anasayfa
  2. NINTENDO

PokemonGo’daki Gizli Tehlike!!!

PokemonGo’daki Gizli Tehlike!!!
0

PokemonGo’daki Gizli Tehlike!!!

 Herkese merhaba millet ben Alp Eren Güney TechnoVadi sitesinin yeni editör’ ü. Neyse lafı fazla uzatmadan konuya girelim.

  İnternet’ in bir kuralı vardır ‘İnternette bir şeye Ücretsiz ulaşabiliyorsanız bunun ücretini başka bir şekilde Ödersiniz!!!’

  Pokemon GO çok kısa bir sürede çok popüler oldu ve tutuldu.  Peki “Pokemon GO” sadece bir aracıdır diyebiliriz. Yoksa diyemez miyiz? İsterseniz bunun cevabına yazımızın devamını okuyunca siz karar verin.

 Pokemon GO sunucularının Domainlerini “NO-İP” üzerinden alıyor. İşin garip yanı kurulum dosyalarının içinde “DroidJack” (Remote Access Trojan) yani “RAT” uzak erişimli Trojan. Bu zararlı yazılım sizin akıllı telefonunuzdan anlık olarak GPS bilgisi aktarma, sms düzenleme, okuma  ve gönderme, rehber erişimi ve arama, anlık kamera, video, fotoğraf erişimi, en ama en önemlisi’ de HESAP Erişimi izni olması yani güvende değilsiniz.

  Bu izinler nasıl mı alınıyor??? Siz APK’yı yüklerken alt tarafta zaten simgeleri ve açıklaması yazıyor olmalı yanlış olmasın :)  Sizce Pokemon GO Güvenlimi???

Bunun cevabı bana göre güvenli DEĞİL!!!

  Ama siz illaki ben oynayacağım diyorsanız ve telefonunuzda kredi kartı gibi kritik ve önemli bilgileriniz yok ise oynamak yada oynamamak size bağlı.

  Unutmadan size güzel bir Oylama bıraktım

  Oylama Linki: http://www.strawpoll.me/10769813

   Sonuçlarını Hepbirlikte Görelim :)

5/5 - (1 Oy)
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir