1. Anasayfa
 2. MOBİL

Türkiye’ de Bulunan Galaxy J7 için Android 6.0.1 Çıktı!

Türkiye’ de Bulunan Galaxy J7 için Android 6.0.1 Çıktı!
Android 6.0.1
8

Türkiye’ de Bulunan Galaxy J7 için Android 6.0.1 Çıktı!

Samsung, geçtiğimiz yıl satışa sunmuş olduğu orta segmentte bulunan Galaxy J7 modeli için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini sonunda yayınlamıştı ama Ülkemize ne zaman geleceği belli değildi. Fakat Dün gece itibariyle ülkemiz içinde güncelleme alınmış durumda. Güncelleme detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz!

6.0.1

Galaxy J serisinin ilk üyelerinden olan Galaxy J7 modelin’ de yer verdiği Exynos 7580 Octa işlemcisi ve 1.5 GB RAM ile kullanıcılara orta seviye bir performans sunuyor.  Fakat ben artık yavaş yavaş umudumu kaybetmeye başlamıştım. Çünkü Galaxy J7 için “6.0.1” güncellemesi bir türlü gelmiyordu. İlk olarak 2015 yılı  sonunda gelecek demişlerdi. Fakat bu tarih sonradan 2016 başı çekildi. Daha sonra yine güncellemeyi 2016 ilk çeyreğe erteledirler. Bu yetmedi birde haziran ayı gibi gelecek dendi.  Fakat sonunda haziran ayında Marshmallow güncellemesini yayınladılar.

Güncellemenin bu kadar geç çıkmasının nedenini ise performans, güvenlik sıkıntıları sorunu yüzünden olduğunu söylemişlerdi. Önce Rusya’ ya gelen güncelleme, dün gece itibariyle ülkemizde de Galaxy J7 için kullanıma açıldı.

OTA yolu ile dağıtımına başlanılan 722.15 MB  boyutundaki  güncelleme gelişmiş uygulama izinleri, Doze modu sayesinde artan pil verimliliği, güvenlik geliştirmeleri ve performans artışı gibi Android 6.0’ın beraberinde getirdiği tüm yenilikleri içeriyor.

Telefonu güncelledik’ ten sonra video çekersem aşağıya bırakırım :) Resimler Videonun Altında!

*** 5.0.1 İken Telefon ***

Android 5.0 1 Android 5.0 1 Android 5.0 1 Android 5.0 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*** 6.0.1 ***

Android 6.0.1 Android 6.0.1 Android 6.0.1

 

 

 

 

 

 

 

 

** Google Play & Hesap Makinası **

Hesap Makinası Android 6.0.1

Google Play Android 6.0.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

***Usb Takınca & Uygulama Kaldır ***

Bir bilgisayara ilk defa telefonunuzu bağladığınızda artık sizden yetkilendirme isteği isteyecek. İkinci ve diğer seferlerde taktığınızda ise aşağıdan yukarıya doğru büyüyen mavi bir dalga ile karşılaşacaksınız. Bence çok iyi bir efekt olmuş.

USB Takınca Android 6.0.1 USB Takınca Android 6.0.1 Uygulama Kaldır Android 6.0.1

 

 

 

 

 

 

 

 

** Yazılım Güncelleme **

Yazılım Güncelleme Android 6.0.1 Yazılım Güncelleme Android 6.0.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

**Sim Kilit ve Kilit Ekranı**

Kilit Ekranı Android 6.0.1 Kilit ekranı Android 6.0.1 Sim Kilit Android 6.0.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

** Kapatma Ekranı **

Kapatma Ekranı Android 6.0.1 Kapatma Ekranı Android 6.0.1 Kapatma Ekranı Android 6.0.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

** Acil Mod Sözleşmesi (Okuyun) **

Resimleri görmek için tıklayınız!!!

Makaleyi Oyla post

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (8)

Popüler Yorumlar
 1. Arkadaşlar samsung j7 duos cihazim
  Güncelleme çıktığından beri benim cihazima gelemdi yardımcı olurmusunuz lütfen

 2. Aynen öyle arada beni de sinir etmiyor değil :) Hatta çok sinir ediyor. Hele oyunda çok önemli bir anda iken veya video izlerken çıkmıyor mu. Yanlışlıkla elim deyse…

 3. Telefonunuzun samsung model değil mi? Benim bildiğim “Custom Rom” harici versiyon geri alamıyorsunuz. Fakat bugün okula gittiğimde arkadaşıma sorarım :) En geç yarın sabah size dönüş yapmış olurum.

Yapılan Yorumlar
 1. 11 Ocak 2017

  selam ben 6.0.1 den memnunum ama ara sıra cok isiniyor telefon kendi kendine boştayken ama 5.1.1 arayüzünü hiç kullanamadım ilk teli aldığımada 5.1.1 yüklü idi teli açtığım anda 6.0.1 yaptım ama 5.1.1 i kullanmayı çok istiyorum sizce nasıl 5.1.1 e geri dönerim garantiye hiç bişi olmadan ??

  Teşekkürler

  • Telefonunuzun samsung model değil mi? Benim bildiğim “Custom Rom” harici versiyon geri alamıyorsunuz. Fakat bugün okula gittiğimde arkadaşıma sorarım :) En geç yarın sabah size dönüş yapmış olurum.

 2. Arkadaşlar samsung j7 duos cihazim
  Güncelleme çıktığından beri benim cihazima gelemdi yardımcı olurmusunuz lütfen

  • Aynı sorun birkaç arkadaşımda daha var. Cihazının duo olduğundan dolayı gelmemiş olabilir veya güncelleme geri çekilmiş te olabilir. 2016 sonuna kadar beklemenizi tavsiye ederim. Aklınıza takılan başka bir şey varsa, facebook sayfamızdan bize mesaj yollayabilirsiniz.

 3. Yeni surumle beraber ust ileti bildirim yeri her mesaj geldiginde yeniden ekrana cikiyor. Bu buyuk bi sorun bence. Whatsap grubun varsa o mesajlari ya okuyacan yada okuyacan halini aldi.

  • Aynen öyle arada beni de sinir etmiyor değil :) Hatta çok sinir ediyor. Hele oyunda çok önemli bir anda iken veya video izlerken çıkmıyor mu. Yanlışlıkla elim deyse…

 4. Icine sicmislae garantiye yollucam eski surum yapsinlar die sakim guncellemeyin sarj bitiyor hemen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir