Twitch VIP Rozeti Nedir ?
Yeni VIP rolü, Twitch yayıncılarının değerli izleyicilerini ödüllendirmesine olanak tanıyor!
2

Twitch VIP Rozeti Nedir ?


Yeni VIP rolü, Twitch yayıncılarının değerli izleyicilerini ödüllendirmesine olanak tanır.

Popüler canlı yayın platformu olan Twitch, yayıncıların belirli izleyicilere ataması için yepyeni bir VIP rolü eklemiş durumda.

Peki Bu Twitch VIP Rozeti Nedir ?

Yayıncılar, bu yeni rolü, Ortaklık ve / veya İş Ortağı statüsüne ulaşmak için gerekli şartları yerine getirmelerine yardımcı olabilecek değerli izleyicileri ve topluluk üyelerini ödüllendirmek ve tanımak için kullanabilecekler.

Bir yayıncının VIP olarak atadığı her kişi, sohbet sırasında özel bir rozet alacaktır ve abonenin, üst düzey bağışçının ve üst düzey klipçi rozetlerinin aksine VIP amblemi yalnızca yayıncı tarafından atanabilir ve satın alınamaz veya kazanılamaz.

Yayıncı sohbetinde VIP statüsüne verilenler, aşağıdaki eylemleri gerçekleştirme konusunda özel olacaktır:

  • Yavaş, yalnızca abone veya yalnızca takipçi modlarından etkilenmeden sohbet edin,
  • Hız sınırlarından etkilenmeden sohbet edin,
  • Sadece Mod odaları hariç tüm odalarda sohbet edin,
  • Bağlantılar devre dışı bırakıldığında bile sohbete bağlantı gönderin.

Yeni VIP rolü, Twitch yayıncılarının değerli izleyicilerini ödüllendirmesine olanak tanıyor!

 

Profesyonel İpucu: Topluluğunuzun değerli üyelerini tanımak için VIP rolünü kullanın; örneğin, İş Ortağı statüsüne ulaşmanıza yardımcı olan 3 normal görüntüleyen veya İş Ortağı durumuna ulaşmanıza yardımcı olan 75 normal görüntüleyen gibi.

Her bir ilave slot bloğu yayın performansına göre elde edilmek zorunda olduğundan, yayıncılar sınırsız VIP slotlara sahip olmayacaktır.

İlk 10 VIP slotu, bir yayında 50 takipçi ve beş benzersiz sohbet eden kullanıcı ile “Bir Topluluk Oluştur” başarısını tamamlayarak açılabilir.

Yeni VIP rolü, Twitch yayıncılarının değerli izleyicilerini ödüllendirmesine olanak tanıyor!

Diğer VIP yuvaları (20/30/40/50/60/80/100), bir akışta 10/15/20/25/50/100/200 benzersiz sohbet eden kullanıcı olduğunda atanabilir.

Şu an itibariyle, bir yayıncının verebileceği VIP rozetlerin sayısının sınırlandırılmasının 100’de maksimuma çıktığı ve Twitch’in bu kapasiteyi gelecekte arttırıp artırmadığı açık değildir.

Bu, yayıncıların Moderatör ve Editör rollerinin birleştirilerek başkalarına devredebilme gücüne sahip oldukları üçüncü rol. VIP rolü, esasen düzenli izleyiciler / aboneler ve Moderatörler arasında bir aracı durumdur.

 

– Roller Nasıl Yönetilir? –

Topluluk üyelerinizin rollerini yönetmek için kontrol panelindeki Ayarlar bölümündeki roller sayfasına gidin. Kanalınızda şu anda bir rolü olan (ör. Editör, Moderatör veya VIP) tüm üyelerinizin bir listesini göreceksiniz.

Yeni VIP rolü, Twitch yayıncılarının değerli izleyicilerini ödüllendirmesine olanak tanıyor!
Yeni VIP rolü, Twitch yayıncılarının değerli izleyicilerini ödüllendirmesine olanak tanıyor!

Bir rol eklemek veya kaldırmak için sağ üst köşedeki Yeni Ekle düğmesini tıklayın. Topluluğunuzda zaten bir rolü olan bir kullanıcıya rol ekliyorsanız, listeden adının yanında bulunan + düğmesini de tıklayabilirsiniz. Mevcut bir kullanıcıdan bir rolü kaldırmak için satırlarındaki rolün yanındaki x işaretini tıklamanız yeterlidir.

Kullanıcıyı seçtikten sonra, işaretleyerek/işaretlerini kaldırarak rolleri ekleyin veya kaldırın.

Profesyonel İpucu: Moderatörleri ve VIP’leri eklemek/kaldırmak için sohbet komutlarını da kullanabilirsiniz. Bir kullanıcıyı VIP veya mod olarak eklemek için /mod [kullanıcı adı] veya /vip [kullanıcı adı] yazın. Kaldırmak için, /unmod [kullanıcı adı] veya /unvip [kullanıcı adı] kullanın. VIP’lerin veya modların listesini görmek için /vips veya /mods kullanın. Not: Sadece kanal sahibi VIP’ler ve Modlar ekleyebilir/kaldırabilir.

Buna da göz atabilirsiniz ===>>> Discord HypeSquad Nedir ?

– SIK SORULAN SORULAR –


S: Daha fazla vip rozetini nasıl açarım?

C. Yayıncılar, daha fazla izleyicinin yayın sırasında sohbet etmesini sağlayarak daha fazla VIP rozetinin kilidini açabilir. Özellikle, bir akışta 10/15/20/25/50/100/200 benzersiz sohbet eden kullanıcıya ulaşarak, 20/30/40/50/80/100 ek VIP rozetleri açacak.

S: VIP’ler yönetebilir mi?

C. Evet. VIP’ler Automod, Link yasağı ve yavaş / yalnızca abone / yalnızca takipçi modları dahil olmak üzere Twitch sohbet seçeneği ayarlarına karşı bağışık olsalar da, kanal moderatörleri tarafından yapılan işlemlere karşı bağışık değildirler.

S: VIP rozetlerini kanalım için özelleştirebilir miyim?

C. Hayır, VIP rozetleri, özelleştirmeye izin verilmeyen kanal rozetleridir.

S: Birisi aynı anda hem VIP hem de moderatör olabilir mi?

C. Hayır, bir kullanıcı sadece VIP veya sadece Moderatör olabilir. Ancak, bir kullanıcının hem VIP hem de Editör olması mümkündür.

S: VIP’ler abonelerle aynı statüye sahipler mi?

C. VIP’lere bir kanalın abone rozetine ve yalnızca abone emojilerine erişim izni verilmez. Bununla birlikte, bir aboneye VIP statüsü verilebilmesi mümkündür.

S: Bir izleyicinin hem VIP hem de abone rozeti olabilir mi?

C. Evet, hem abonesi olan hem de VIP verilmiş izleyiciler, her iki rozetini de alabilir ve donattırabilir.

5/5 - (1 Oy)

Ben Cemal Yıldırım. Yazılım kariyerime 13 yaşımda başladım ve Yazılım Geliştirici olarak devam etmekteyim. C, C++, C#, JAVA, JavaScript, PHP, E-Mailing Sistemleri, SQL, MongoDB ve ayrıca en popüler Framework'lerden olan; React.JS, Angular.JS, Vue.JS gibi güncel yazılım dili ve geliştiricileri ile daha hızlı ve profesyonel projeler geliştirmeyi sağlıyorum. Şu sıralar bir yazılım mimarisi ve tasarım modeli olan ve son zamanlarda kullanımı ülkemizde de yaygınlaşmaya başlamış MicroService mimarisi ile ve daha çok bu mimari ile adını sık duyduğumuz Docker, Kubernetes, RabbitMQ ve Kafka, Ocelot Gateway yapıları ile ilgilenmekteyim. Ayrıca technovadi.com sitesinde makaleler yayınlayan bir insan evladıyım.. ;) İş sorguları için; [email protected] mail adresimden bana ulaşabilirsiniz. Güncel CV için; https://1drv.ms/b/s!Al2P1iPuq62Sgq5Ya9dF13P6Qt0xSw?e=O7IehT linkinden CV'me ulaşabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederim :)

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. işe yarar bir yazı. kendi sitesinde tam anlamamıştım ne dediğini

  2. uzun süredir arıyordum kimse bir şey demiyor eyw cemal adamsın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir