Merakla Beklenen Dr. Strange İlk Fragmanı Geldi!

Yılın en merakla beklenen süper kahraman filmlerinden biri olan Dr. Strange’den ilk fragman geldi hem de türkçe dublaj olarak 🙂 Fragmana bakarak bir yorumda bulunmam gerekirse, bu film beklentilerimi layıkıyla karşılayacak gibi.

Marvel bu film ile mistik olaylara adımını tam olarak atmış durumda. Mistik olayları sevenler bu filmi kesinlikle izlesin! Strange’in origin hikayesine tanıklık ettiğimiz bu fragmanda bol bol “Inception” sahneleri de gözümüzden kaçmıyor değil.

Bildiğimiz fibi “Ultron Çağın” da “New Avengers” adı altında yeni bir intikamcılar takımı kurulmuştu. Çünkü bizim kankiler emekli olmayı düşünüyordu 🙂 Civil War filmi çizgi romandan sapmış olsa da “Tony ve Steve” abimiz fikir ayrılığına düşmüş durumda. Civil War fragmanlarını izleyenler görmüştür. Çizgi romanda bizimkilerin gruba dağılıyordu. Filmdede büyük ihtimalle böyle bir olay işlenecek. Bu yüzden Avengers’ın yeni bir kadro ile kurulma olayı gündemde (Spider Man başta olmak üzere aslında benim en merakla beklediğim takım “Red Team” 🙂 ). İşte Dr Strange de bu bağlamda oldukça kilit isimlerden biri konumunda. Fragmandan yaptığım çıkarım ise filmin daha önce karşılaştığımız hiçbir Marvel filmine benzemeyecek oluşu. Zaten filmin karanlık ve mistik bir yönü var. Bu durum bile başlı başına Dr. Strange’e karşı olan merakımı arttırıyor(İlgim zaten vardı ama bu fragmandan sonra ilgim tavan yapmış durumda). Nasıl Spidy, civil war’ da gözüktüğünde yer yerinden oynadıysa işte bu fragmanda da ona yakın bir şey hissettim 😀 (Spidy farklı abi hiç bir kahramana onun yerini tutamaz. NOKTA!).

Neyse fragmanı izlemeden önce yeni yayınlanmış olan postere bakmanızda fayda var! (Bu arada film 4 Kasımda vizyonda!)

Dr. Strange
Dr. Strange

Aydın Bekoğlu

Bilgisayar Programcılığı 2.sınıf öğrencisi, 21 yaşında. Bilgisayar ve Teknolojiye ilgi duyan fakat hala istediğini tam olarak başaramayan bir genç!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir