1. Anasayfa
  2. MAKALE

Steam Oyunlarına Zam Gelebilir!

Steam Oyunlarına Zam Gelebilir!
Steam Oyunlarına Zam Gelebilir
1

Steam Oyunlarına Zam Gelebilir!


Steam Oyunlarına Zam Gelebilir; Bundan 4 yıl önce Türk kullanıcılarına Türk Lirası üzerinden hizmet sunmaya başlayan Steam, o dönemlerde dolar kurunun artışını yok sayarak oyun fiyatlarında 1 Amerikan Doları’nı 1.5 Türk Lirası kuruyla satış yapmaya başlamıştı. Bu durum oyun almak isteyen Türk kullanıcılarını hem sevindirmiş aynı zamanda da Steam Türk kullanıcılarının kalbinde taht kurmayı başarmıştı. Bunun sonucunda hem Steam hem de diğer oyun yapımcılarının Türk kullanıcıları üzerinden sağlamış olduğu kazanç artmıştı.


Yeni güncelleme: Eğer Ubisoft oyunlarının yeni fiyatlarını merak ediyorsanız konunun en altına bakmanızda fayda var. :(


Steam Oyunlarına Zam Gelebilir

Ancak dolar kurundaki son 1 haftadaki anormal dalgalanmalar teknolojik ürünler başta olmak üzere birçok ürüne zam gelmesine sebep oldu. Bu durum ülkemizde dolar kurunu hala 1.5 TL olarak uygulayan Steam’in zarar etmemek adına güncel dolar kuru üzerinden oyunlara zam yapacağı söyleniyor. Fakat yinede Steam’in şu anki dolar kuruna göre satış yapmayacağını tahmin ediyoruz. Eğer Steam kuru 6’ya sabitlerse şu an ülkemizde 69.99 Tl’ye satılan PUBG 179.94 TL‘den satışa çıkacaktır. Bundan dolayı Steam’in kuru 3 ila 4 arasında sabitlemesi bekliyoruz.

Steam Oyunlarına Zam Gelebilir

Bunun haricinde Steam’de bulunan bazı oyun yapımcılarının da uyguladığı kendi kur değerleri mevcuttur. Örneğin; Gta 5 Amerika’da 29.99 Dolar’dan, Avrupa ülkelerinde 29.99 Euro’dan, ülkemizde ise 169 TL’den satılıyor. Yani Steam’deki bazı firmalarda kendi kurlarını belirleyebiliyor. Umarız fahiş fiyat artışı ortaya çıkmaz  :)


GTA Online Solo Public Server Açma


Sizlere kötü bir haberimiz var. Bu paylaşımın üzerinden pek zaman geçmemesine rağmen Ubisoft kendi oyunlarına zam yapma kararı aldı :) Ubisoft’un oyunları Steam’de şuan ne kadar satılıyor merak ediyorsanız aşağıdaki resimlere bakabilirsiniz. Bu iki oyunun yanında bir çok Ubisoft oyunlarına da zam gelmiş durumda. “Watch Dogs: 104.99 TL, Far Cry 1: 51.99 TL, Far Cry 3: 102.99 TL” diğer oyunları söylememe gerek yok siz bakarsınız :)

Steam Oyunlarına Zam Gelebilir - Tom Clancy’s The Division™

Steam Oyunlarına Zam Gelebilir - Tom Clancy's Rainbow Six Siege - Tom Clancy's Rainbow Six Siege

Makaleyi Oyla post

Ben Cemal Yıldırım. Yazılım kariyerime 13 yaşımda başladım ve Yazılım Geliştirici olarak devam etmekteyim. C, C++, C#, JAVA, JavaScript, PHP, E-Mailing Sistemleri, SQL, MongoDB ve ayrıca en popüler Framework'lerden olan; React.JS, Angular.JS, Vue.JS gibi güncel yazılım dili ve geliştiricileri ile daha hızlı ve profesyonel projeler geliştirmeyi sağlıyorum. Şu sıralar bir yazılım mimarisi ve tasarım modeli olan ve son zamanlarda kullanımı ülkemizde de yaygınlaşmaya başlamış MicroService mimarisi ile ve daha çok bu mimari ile adını sık duyduğumuz Docker, Kubernetes, RabbitMQ ve Kafka, Ocelot Gateway yapıları ile ilgilenmekteyim. Ayrıca technovadi.com sitesinde makaleler yayınlayan bir insan evladıyım.. ;) İş sorguları için; [email protected] mail adresimden bana ulaşabilirsiniz. Güncel CV için; https://1drv.ms/b/s!Al2P1iPuq62Sgq5Ya9dF13P6Qt0xSw?e=O7IehT linkinden CV'me ulaşabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederim :)

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 14 Eylül 2018

    Ubisoft kadar para göz bir firma yoktur herhalde!!!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir