1. Anasayfa
  2. GOOGLE

Android Telefonlarda, Uygulama İndirmeden Kullanmak Artık Mümkün

Android Telefonlarda, Uygulama İndirmeden Kullanmak Artık Mümkün
Uygulama İndirmeden Kullanmak Artık Mümkün
2

Android Telefonlarda, Uygulama İndirmeden Kullanmak Artık Mümkün


Google geçtiğimiz sene düzenlediği konferansta (I/O 2016) Instant Apps ‘i duyurmuştu ve bu gelişme Android kullanıcıları arasında büyük heyecan uyandırmıştı. Aradan geçen uzun zamanın ardından firma nihayet canlı testleri başlattı.

Teknoloji devi olan firma her geçen gün kullanıma sunduğu yeniliklerle hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Bunlara bir yenisini daha katan Google ‘ın amacı ise şu: “Play Store ‘da uygulama sayılarının çığ gibi büyümesi, kullanıcıların sınırlı sayıda yeni uygulama keşfedebilmesi ve denemesi” Aynı zamanda yeni uygulama keşfini de kolaylaştırmak isteyen firma, sınırlı sayıda Android kullanıcısına Instant Apps ürününü sunmaya başladı bile. Peki bu kullanıcılar bu özellik sayesinde hangi uygulamaları test etme şansı bulacak. Wish, Vik, Periscope ve BuzzFeed uygulamalarına Instant Apps üzerinden test edecek kullanıcılar bunlarla ilgili geri dönüşlerini ise test süreci boyunca Google ’a iletiyor olacaklar.

Peki bu duyurulan uygulamanın amacı ney?

Instant Apps kullanıcılara mobil uygulama keşfetme konusunda da büyük bir rahatlık sağlamayı amaçlıyor. Play Store ‘da beğendiğiniz ancak indirmeye korktuğunuz bir uygulamayı denemek bu özellik sayesinde kolaylaşıyor. Eğer deneme sürecinin ardından içeriği beğenirseniz play store girip beğendiğiniz uygulamayı indirmeniz mümkün. Test ettiğiniz uygulamayı beğenmez iseniz telefondan kaldırma zahmetine girmenize gerek bile kalmıyor. Instant Apps içinden açtığınız uygulamayı kapatınca içeriğin telefonla bağlantısı kesiliyor.

Şimdilik test aşamasında olan Instant Apps ’in önümüzdeki aylarda tüm Android kullanıcılarına da gelmesi bekleniliyor.
Youtube Kanalımız’ a Gitmek için Tıklayınız!

5/5 - (1 Oy)

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. bekliyoruz bakalım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir