Android Telefonlarda, Uygulama İndirmeden Kullanmak Artık Mümkün

Android Telefonlarda, Uygulama İndirmeden Kullanmak Artık Mümkün


Google geçtiğimiz sene düzenlediği konferansta (I/O 2016) Instant Apps ‘i duyurmuştu ve bu gelişme Android kullanıcıları arasında büyük heyecan uyandırmıştı. Aradan geçen uzun zamanın ardından firma nihayet canlı testleri başlattı.

Teknoloji devi olan firma her geçen gün kullanıma sunduğu yeniliklerle hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Bunlara bir yenisini daha katan Google ‘ın amacı ise şu: “Play Store ‘da uygulama sayılarının çığ gibi büyümesi, kullanıcıların sınırlı sayıda yeni uygulama keşfedebilmesi ve denemesi” Aynı zamanda yeni uygulama keşfini de kolaylaştırmak isteyen firma, sınırlı sayıda Android kullanıcısına Instant Apps ürününü sunmaya başladı bile. Peki bu kullanıcılar bu özellik sayesinde hangi uygulamaları test etme şansı bulacak. Wish, Vik, Periscope ve BuzzFeed uygulamalarına Instant Apps üzerinden test edecek kullanıcılar bunlarla ilgili geri dönüşlerini ise test süreci boyunca Google ’a iletiyor olacaklar.

Peki bu duyurulan uygulamanın amacı ney?

Instant Apps kullanıcılara mobil uygulama keşfetme konusunda da büyük bir rahatlık sağlamayı amaçlıyor. Play Store ‘da beğendiğiniz ancak indirmeye korktuğunuz bir uygulamayı denemek bu özellik sayesinde kolaylaşıyor. Eğer deneme sürecinin ardından içeriği beğenirseniz play store girip beğendiğiniz uygulamayı indirmeniz mümkün. Test ettiğiniz uygulamayı beğenmez iseniz telefondan kaldırma zahmetine girmenize gerek bile kalmıyor. Instant Apps içinden açtığınız uygulamayı kapatınca içeriğin telefonla bağlantısı kesiliyor.

Şimdilik test aşamasında olan Instant Apps ’in önümüzdeki aylarda tüm Android kullanıcılarına da gelmesi bekleniliyor.
Youtube Kanalımız’ a Gitmek için Tıklayınız!

Aydın Bekoğlu

Bilgisayar Programcılığı 2.sınıf öğrencisi, 21 yaşında. Bilgisayar ve Teknolojiye ilgi duyan fakat hala istediğini tam olarak başaramayan bir genç!

Android Telefonlarda, Uygulama İndirmeden Kullanmak Artık Mümkün” için 2 yorum

  • 07 Temmuz 2017 tarihinde, saat 09:21
   Permalink

   Daha sonradan iptal edildi diye duyum aldım. Bakalım yeni bilgi olursa haberini yaparım 🙂 Testler kötü geçmiş.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*