WhatsApp Plus Nedir ve Nasıl Kullanılır?
WhatsApp Plus Nedir ve Nasıl Kullanılır - TechnoVadi
3

WhatsApp Plus Nedir ve Nasıl Kullanılır?


WhatsApp Plus o kadar değerli bir uygulama ki rehberini yapmadan olmazdı. Bende hemen yapayım bari dedim. Elimden geldiğince detaylı bir makale yazmaya özen göstereceğim. Öncelikle vereceğim siteden size uygun “APK”‘yı indirmeniz gerekiyor.


Instagram Profil Fotoğrafı Görüntüleyicisi


** Eğer telefonunuzda whatsapp varsayılan olarak geliyorsa yani uygulama kaldırılamıyorsa “com.yowa” olanı kurmanız gerekiyor.

** Böyle bir sorununuz yoksa “com.wa” kurabilirsiniz.

Bu arada “com.wa” kurabilen kişiler ayrıca “com.yowa”‘da kurabilirler lakin telefonunuz 2 hatlı olmalı diğer türlü sadece bir uygulamayı kullanabiliyorsunuz. APK’yı indirip kurduğunuzu farz ederek anlatıma geçiyorum.

Numaraya Mesaj At

WhatsApp Plus - Numaraya Mesaj Atma - TechnoVadiWhatsApp Plus - Numaraya Mesaj Atma TechnoVadi

Numaraya mesaj at kısmından, kişiyi rehberinize eklemeden mesaj atabilir ve arayabilirsiniz.

Kişi ve Grup Sohbetleri

WhatsApp Plus - Kişi ve Grup Sohbeti Gizlilik TechnoVadi

Kişi ve grup sohbetlerinde özel gizlilik ayarlayabilirsiniz (görüldü, çift tik, online vb.). Kişi adını gizlediğiniz zaman konuşma ekranında kişinin ismi/adı gözükmez.

WhatsApp Plus - Kişi ve Grup Sohbeti Atılan Mesaj TechnoVadi

Bu arada “Grup Sohbetlerinde” gruptaki kişilerin siz dahil kaç mesaj gönderdiğini görebilirsiniz :) :) DipNot: Burada bir hatırlatma yapmak istedim. Atılan mesaj sayısı siz gruba girdikten itibaren sayılmaya başlıyor yani daha öncesinde atılan mesajların sayısını göstermez!! Resim de görüldüğü üzere benim “Grup Yöneticilerinden” fazla mesaj atmış olmam saçma olurdu.

Uygulama Ayarları

Ayarlar Tema Değiştirme TechnoVadi

Whatsapp Plus stock arayüzünden sıkıldıysanız bu özellik tam size göre. Ayarlardan tema kısmına girip, bu kısımda gözünüze hoş görünen uygun bir tema indirebilir veya kişileştirme özelliği sayesinde kendi temanızı hazırlayabilirsiniz.

WhatsApp Plus - Ayarlar Durum ve Gizlilik TechnoVadi

Bu kısımda ise son görülme durdurma, kimler sizi arayabilir özellikleri test edebilirsiniz.

Ayarlar Mesaj ve Snap - TechnoVadi

Burada silinen snap ve mesajları görmenizi sağlayacak 2 seçenek işinize fazlası ile yarayacaktır. “Silinen durum ve mesajlar” 🚫 ikonu ile gösterilmektedir. Yanıtladıktan sonra mavi tik olmasını istiyorsanız buradaki özellik ile kendinize uygun şekilde ayarlayabilirsiniz.

WhatsApp Plus - Ayarlar Emoji TechnoVadi

Emojilerden sıkıldınız mı? Fazlası ile yer alan emoji paketlerini deneyebilirsiniz. Whatsapp ikonunu da değiştirme imkanı mevcuttur.

Ayarlar Konuşma Ekranı - TechnoVadi

Konuşma ekranında konuşma baloncuğu yada tik çeşitleri sıktı mı buradan değiştirebilirsiniz.

WhatsApp Plus Aktif Olma Durumu

WhatsApp Plus - Aktif Olma TechnoVadi

Birinin ne zaman aktif olduğunu merak mı ediyorsun? O zaman bu özellik tam sana göre :D Fakat buraya bir dipnot koymam gerekiyor; bu ekranda çıkan kişiler sürekli değişiyor yani stabil değil. Rehberinizde ekli olan biri, gün içinde görüştüğünüz veya sizin profilinize bakan kişileri gece saat 23.59’a bu ekranda görebilirsiniz. Saat 00.00 olduğunda sayfa otomatik olarak sıfırlanır. WP Plus’un eski sürümünde profilinize bakan kişiler bu ekranda görünürken yeni sürümde pek çalıştığını söyleyemem. Umarım en yakın zaman da düzeltilir :)

Son olarak daha önce İbrahim arkadaşımızın paylaştığı “Instagram Profil Fotoğrafı Görüntüleyicisi” makalemize de göz atarsanız sevinirim.

Makaleyi Oyla post

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. 16 Mart 2021

    teşekkürler

  2. 29 Kasım 2020

    Teşekkürler

  3. Mark arada, kısa süreli ban atmasa çok iyi uygulamada işte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir