Samara Geri Dönüyor – Yeni Halka Filmi Yolda!

Samara Geri Dönüyor – Yeni Halka Filmi Yolda!


Samara, bu kez sadece Televizyonu değil çağa ayak uydurarak internet ‘ide kullanıyor!
Bildiğimiz gibi; Samara, efsanesi 1998 yılında Japonya ‘da başladı (Ringu). Daha sonra her zaman olduğu gibi Amerikalılar işe el attı (Atmasalar olmaz zaten :D), Samara ‘nın laneti tüm dünyaca tanındı. Peki 2002 yapımı Halka filminin bu kadar tanınmasına vesile olan yetenekli yönetmenimiz kim? Tabikide “Gore Verbinski” ‘dir. Bu yetenekli yönetmen aynı zamanda Karayip Korsanları serisinin 3 filminde yönetmen koltuğuna oturmuştur. Verbinski ‘nin hikaye ve kurgu dili diğerlerinden çok farklıdır. Farklı olmasının nedeni belki de sadece korku filmi yönetmeni olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu özelliği sayesinde bizlere hızlı işlenen aksiyon filmi değil, ağırbaşlı, gerilimi iliklerimize kadar ama yavaşca işleyen sağlam bir sinema diline sahip. Benim deyimimle “hikayeye kendimizi kaptırmamız ve gerçek sanmamız”. Verbinski ‘nin bu denli kaliteli kurgu dili sayesinde Halka (Ring) hikayesi milyonlara ulaştı ve popülarite kazandı.

Halka Filmi / Ring

Hikaye hemen hemen yine aynı. 7 gün içinde ölme durumu söz konusu. Genç bir kadın ve sevgilisi giderek birbirinden uzaklaşmıştır (Klasik). Arkadaşları Holt ‘a ve sevgilisine 7 gün içinde öldürüleceğini söyleyen bir video izletir. İşte biz buna arkedeş kazığı diyoruz 😀 Artık Holt ve Sevgilisi zamana karşı mücadele etmek zorunda kalırlar. Bu arada lanete kapıtaln genç kadın da sürekli sanrılar görmeye başlar. İşin kötüsü Samara artık dijital ortamı ve interneti ‘de kullanabilmektedir. Üstelik mail yoluyla herkese kendi videosunu gönderebilmektedir. Yani bu kez dünyaca ayvayı yedik 😀 Dikkat edin Samara size de mail atmış olabilir :O

Filmin yönetmen koltuğunda: Bu kez F. Javier Gutiérrez bulunuyor.
Başroller ‘de ise Shameless dizisinden tanıdığımız Laura Wiggins
Aimee Teegarden ve Bing Bang Theory dizisinden tanıdığımız Johnny Galecki bulunuyor.
Filmin vizyon tarihi ise Amerika ve Almanya ‘da 3 Şubat 2017 olarak gözüküyor. Türkiye ‘de ne zaman vizyona gireceği belli değil. Benim tahminin en geç 1 hafta içinde girer. (3 Şubattan sonra!)

Aydın Bekoğlu

Bilgisayar Programcılığı 2.sınıf öğrencisi, 21 yaşında. Bilgisayar ve Teknolojiye ilgi duyan fakat hala istediğini tam olarak başaramayan bir genç!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*