1. Anasayfa
  2. DİZİ & SİNEMA

Ekim Ayında Vizyona Girecek Filmler

Ekim Ayında Vizyona Girecek Filmler
Ekim Ayında Vizyona Girecek Filmler
1

Covid-19 salgınıyla normalleşme sürecine girdiğimiz bu dönemde ekim ayında vizyona girecek filmler sinema severler için heyecan uyandırdı. Şu an için ekim ayında vizyona girmesi planlanan veya hali hazırda vizyonda olan filmleri sizler için derledik. İşte ekim ayında vizyona girecek olan filmler.

Ekim Ayında Vizyona Girecek Filmler

1.Yarımada

Orijinal adı Peninsula Türkçeye ise Yardımada olarak çevrilmiş bu film Train to Busan filminde yaşanan olaylardan dört yıl sonrasında geçiyor ve zombilerle dolu bir dünyada sıkışıp kalan bir grup insanın yaşamına odaklanıyor. Zombilerin istilası sonrasında Kore Yarımadası harap bir haldeyken buradan kurtulmayı başaran eski bir asker, üstü tarafından istilanın merkezine geri dönmekle görevlendirilir. Görevi ise yüklü miktardaki parayı istilanın merkezine götürmektir. Merkeze vardığında ilginç bir olayla karşılaşır, umulmadık bir şekilde enfekte olmadan hayatta kalmayı başaran insanlar vardır burada.

2.Aile Hükümeti

Burak Demirdelen’in yönettiği, başrollerinde ise Alper Saldıran ve Aslıhan Malbora’nın yer aldığı Aile Hükümeti, köy öğretmeni Salih’in, Elaldı köyünü akraba evliliklerinden kurtarmak için verdiği mücadelesini anlatıyor. Bu mücadele sonucunda beklenmedik sonuçlar ortaya çıkarır ve işler komik bir hal alır.

3.Polaroid

Halka ile Son Durak serisinin atmosferini çok iyi bir şekilde bizlere yaşatan Polaroid filmi lisede dışlanan Bird Fitcher adlı bir kişiyi konu alıyor. Fitcher günün birinde beklenmedik bir şekilde eski bir fotoğraf makinesi bulur. Polaroid türü bu fotoğraf makinesinden hoşlanır fakat bir süre sonra makinede bir şeylerin yanlış olduğunu hisseder. Kimin fotoğrafını çekse, o kişiler çok trajik ölümler yaşamaktadır.

4.Bir Psikopatın Günlüğü

Samet Başormancı’nın yönettiği film korku ve gerilim sevenlere hitap ediyor. Bir Psikopatın Günlüğü, kaçırılan eşi ve daha doğmamış çocuğunun ölümünden sorumlu olanları öldürmeyi kafaya koyan bir adam çerçevesinde işleniyor.

5.Bina

Yönetmen ve senaristliğini Orçun Behram’ın yaptığı, korku ve gerilim öğeleriyle de desteklenmiş distopik bir filmle çıkıyor karşımıza. Seksenli yılları konu alan ince düşünülmüş bu film izleyicileri tatmin edeceğinden emin.

6.Benden Ne Olur?

İki gerilim filminin ardından güzel bir komedi filmi çıkıyor karşımıza. Aslı T. Kızmaz’ın aynı isimli romanından uyarlanan ve başrolde Hazal Kaya ve Onur Tuna’nın yer aldığı “Benden Ne Olur” deli dolu bir kadının maceralarına yer veriyor.

7.Nasipse Adayız

Nasipse Adayız, İstanbul’da bir ilçenin belediye başkanlığı için adaylığını koymak isteyen bir adamın yaşadıklarını konu alıyor. Ercan Kesal’ın kendi yazdığı kitaptan uyarladığı filmi gayet başarılı ve incelikli bir seçim kampanyası filmi duruyor.

Ekim ayında vizyona girecek filmler makalemizin sonuna geldik. Dilersiniz bu makalelere de göz atabilirsiniz.

Makaleyi Oyla post

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 26 Ekim 2020

    Busan Treninin devamının çıkacağını sizden öğrenmiş oldum üstelik bu ay. Yarımada filmi umarım ilki gibi çok güzeldir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir