1. Anasayfa
  2. DİZİ

Türkiye ‘nin İlk Bilim Kurgu Dizisi Geçit Geliyor

Türkiye ‘nin İlk Bilim Kurgu Dizisi Geçit Geliyor
Türkiyenin İlk Bilim Kurgu Dizisi Geçit Geliyor
3

Türkiye ‘nin İlk Bilim Kurgu Dizisi Geçit Geliyor


Merhaba Arkadaşlar Bugünkü konumuz Türkiye ‘nin İlk yerli Bilim Kurgu/Fantastik Dizisi Geçit üzerine olacak. Geçit dizisinin 20 dakikalık ilk tanıtım bölümü tamamlanmıştı fakat daha yayınlanmadı. Geçtiğimiz Günlerde ise Instagram  sayfasından 2. bölümün senaryosunun tamamlandığına dair bir fotoğraflar payaşıldı. Umarım yakın zamanda çıkışını gerçekleştirir ve bizde izleme şansı yakalarız :)

Şimdiyse dizinin konusuna geçelim

Dizinin konusu zamanda yolculuk üzerine kurulu olacak. Aynı zaman ‘da bir genç üzerinden ilerleyecek hikayede bu gencimiz ikiz kardeşini bulmak için tarihte 100 yıl ileriye gidecek. Yani 2117 İstanbul ‘una. 2117 yılında İstanbulu, “Tarkinalar” adında gizli bir örgütün yönettiğini görüyoruz. Kısacası dizinin konusu bu arkadaşlar. İkiz kardeş olayı biraz saçma gelebilir fakat diziyi izlemeden yorum yapmayalım derim. Malum ülkemizde bilim kurgu yapımlarına pek rastlanmıyor.

Dizinin oyuncu kadrosu ve yayın tarihi hala duyurulmadı. Yani yapımcılar hariç kimse bilmiyor yayın tarihini. Aynı şekilde bu bilim kurgu yapımının hiç bir kanalla anlaşması yok. Büyük ihtimalle youtube gibi dijital ortamlarda yayınlanacak. Belkide netflix ışık görürse anlaşma sağlar :)
Bu yüzden bu dizinin internet dizisi olma ihtimalide çok yüksek. Son yıllardaki kaliteli dizi girişimlerine hepimiz şahit oluyoruz fakat bunların ne kadarı iyi/kaliteli oluyor bu tartışılır. Şuda bir gerçeki çoğuda dijital ortamda yayınlanıyor. Bakalım Geçit dizisi güzel olacak mı diziden gelen görüntülere aşağıdan ulaşabilirsiniz! < Not:Dizinin ilk bölümü 20 dakika sonraki bölümleri ise 60 dakika

gecit yeni dizi oyunculari konusu 2

sd

adasdsadas

dsadasdasdsadad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sweqsas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

s f2f42c64fc0cdd1d7d87b1f9c98a48bd4adc2fcb

gecit dizisi 3
Türkiye’nin ilk Bilim Kurgu dizisi Geçit Geliyor

Bugünlük bu kadar görüşmek üzere peki siz bu dizi hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen aşağıya yorum yapmayı unutmayın :)

5/5 - (1 Oy)
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. son durum nedir diziyle alakalı olarak ya??? Geçit dizisi gelecek mi? Türkiye’nin ilk bilim kurgu dizisi diye lanse ediliyordu. Sonra ses seda kesildi admin :)

  2. Bence iyi olabilecek bir diziye benziyor. Umarım kaliteli bir yapım olur :) Böyle dizileri ihtiyacımız var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir