Börü Dizisi – Sonunda Kaliteli Bir Dizi İzleyeceğiz

Börü Dizisi – Sonunda Kaliteli Bir Dizi İzleyeceğiz


Dizi hakkında detaylı bilgi vermeden önce 2 şeye değinmek istiyorum. İlk değineceğim olay; Türk dizi/film sektörü kötü durumda değilmiş gibi birde Dağ 2 filminin başarısından sonra bir çok saçma sapan yapımlar ortaya çıktı. Duygularımızı sömüren ama bir şeye sap olamayan bir çok dizi… Eminin demin kurduğum cümleden dolayı bir çok kişiyi karşıma alacağım fakat bunlar gerçekler. Ben kafama göre kötülemiyorum bu yapımlar.

Gelelim ikinci değineceğim konuya. Bakın arkadaşlar ben bu güne kadar bir çok kaliteli yerli yapıma şahit oldum. Ve bunların bazılarını da izleme şerefine nail oldum. Fakat şuda bir gerçekki bu diziler ayda yılda bir geliyor ve bir elin parmağını geçmiyor. Şimdi konumuz olan Börü dizisine geçebiliriz.

Öncelikle bu dizinin yapımcılığını Star TV üstlenecek. Yazar ve yönetmeni ise Dağ 2 filminden de yakından tanıdığımız Alper Çağlar olacak. Alper Çağların yapımları hep kalite kokar. Daha önceden yönetmenliğini veya yazarlığını yaptığı yapımlara bir göz gezdirirseniz ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız. Dizi ortalama 60 dakika olacak ve 6 bölümden oluşacak. 6 bölüm olması canımı sıksa da konuyu uzatmayacakları anlamına geliyor. Malum yerli yapımlarda bir konunun suyu çok sıkılır ve sürekli pişirilip tekrardan karşımıza çıkar 🙂 Bu dizide öyle bir şey olmayacak.

Sonbaharda ilk bölümü yayınlanacak Börü ‘ye yakından bakalım isterseniz?

Yakın tarihinde yaşanan olaylardan esinlenecek olan BÖRÜ, bir önceki paragrafta da bahsettiğim gibi 1’er saatlik olmak üzere 6 bölümden oluşacak. Bunun yanında beni heyecanlandıran en büyük kısmı ise dizinin finalinin beyaz perde üzerinden yapacağı. Sonbaharda çıkması planlanan dizinin sinema filmi ise 2018 ‘nin sonbaharında vizyona girecek. DAĞ film serisine imza atan CaglarArts ve Insignia ortaklığının, Star Yapım ile yeni ortaklığıyla hayata geçecek olan BÖRÜ ‘nün çekimleri, kısa süre önce başladı. Oyuncular ise çekim öncesinde özel bir kampa alındı ve bu kampta eşi benzeri görülmemiş üç aylık bir taktik eğitimle diziye hazırlandılar. Bu hazırlanma olayını Dağ 2 filminden de biliyoruz zaten. Çağlar abi saolsun Hollywood vari oyuncuları rollerine çok iyi hazırlıyor 🙂

BÖRÜ dizisinin oyuncu kadrosunda, bizlerin DAĞ film serisinden yakından da tanıdığımız pek çok isim var. Aralarında; Bedii Akın, Serkan Çayoğlu, Fırat Doğruloğlu,  Ahu Türkpençe,  Emir Benderlioğlu, Ozan Ağaç,  Ahmet Pınar, Murat Arkın, Can Nergis, Armağan Oğuz, Gürol Tonbul gibi isimlerin bulunduğu oyuncuların her biri, Polis Özel Harekat ‘ın en seçkin birimi, 34 50 telsiz kodlu BÖRÜ timinin üyelerine hayat verecek. Deneyimli oyuncu Mesut Akusta da, Özel Harekat ‘ın kurucuları arasında yer alan en önemli karakterlerden birini canlandıracak. Alper Çağlar ‘ın seri yaratıcısı olduğu ve ortağı Doruk Acar ile beraber yapımcılığını da yaptığı dizinin bölüm yönetmenleri ise CaglarArts-Insignia bünyesindeki genç yetenekler Can Emre ve Cem Özüduru.
Tıpkı DAĞ filmlerinde olduğu gibi, gerçek hikayelerden esinlenen, gerçek ekipmanlar ile gerçek mekanlarda çekilen BÖRÜ, özellikle çatışma sahnelerinde kullanılacak görsel efektleriyle dikkat çekecek.

Börü’nün Konusu:
2014 baharında Türkiye; Sınırda düşmanların çoğaldığı, içeride tehlikeler çemberinin giderek daraldığı bir ülkeye dönüşür. BÖRÜ dizisi, vatan aşkı ile tutuşmuş yalnız kahramanların destanını anlatıyor.

Daha detaylı bilgi için linke tıklayın! Fragmana ise aşağıdan ulaşabilirsiniz!

Aydın Bekoğlu

Bilgisayar Programcılığı 2.sınıf öğrencisi, 21 yaşında. Bilgisayar ve Teknolojiye ilgi duyan fakat hala istediğini tam olarak başaramayan bir genç!

Börü Dizisi – Sonunda Kaliteli Bir Dizi İzleyeceğiz” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir