1. Anasayfa
  2. DİZİ & SİNEMA

Börü Dizisi – Sonunda Kaliteli Bir Dizi İzleyeceğiz

Börü Dizisi – Sonunda Kaliteli Bir Dizi İzleyeceğiz
Börü Dizisi - Sonunda Kaliteli Bir Dizi İzleyeceğiz
2

Börü Dizisi – Sonunda Kaliteli Bir Dizi İzleyeceğiz


Dizi hakkında detaylı bilgi vermeden önce 2 şeye değinmek istiyorum. İlk değineceğim olay; Türk dizi/film sektörü kötü durumda değilmiş gibi birde Dağ 2 filminin başarısından sonra bir çok saçma sapan yapımlar ortaya çıktı. Duygularımızı sömüren ama bir şeye sap olamayan bir çok dizi… Eminin demin kurduğum cümleden dolayı bir çok kişiyi karşıma alacağım fakat bunlar gerçekler. Ben kafama göre kötülemiyorum bu yapımlar.

Gelelim ikinci değineceğim konuya. Bakın arkadaşlar ben bu güne kadar bir çok kaliteli yerli yapıma şahit oldum. Ve bunların bazılarını da izleme şerefine nail oldum. Fakat şuda bir gerçekki bu diziler ayda yılda bir geliyor ve bir elin parmağını geçmiyor. Şimdi konumuz olan Börü dizisine geçebiliriz.

Öncelikle bu dizinin yapımcılığını Star TV üstlenecek. Yazar ve yönetmeni ise Dağ 2 filminden de yakından tanıdığımız Alper Çağlar olacak. Alper Çağların yapımları hep kalite kokar. Daha önceden yönetmenliğini veya yazarlığını yaptığı yapımlara bir göz gezdirirseniz ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız. Dizi ortalama 60 dakika olacak ve 6 bölümden oluşacak. 6 bölüm olması canımı sıksa da konuyu uzatmayacakları anlamına geliyor. Malum yerli yapımlarda bir konunun suyu çok sıkılır ve sürekli pişirilip tekrardan karşımıza çıkar :) Bu dizide öyle bir şey olmayacak.

Sonbaharda ilk bölümü yayınlanacak Börü ‘ye yakından bakalım isterseniz?

Yakın tarihinde yaşanan olaylardan esinlenecek olan BÖRÜ, bir önceki paragrafta da bahsettiğim gibi 1’er saatlik olmak üzere 6 bölümden oluşacak. Bunun yanında beni heyecanlandıran en büyük kısmı ise dizinin finalinin beyaz perde üzerinden yapacağı. Sonbaharda çıkması planlanan dizinin sinema filmi ise 2018 ‘nin sonbaharında vizyona girecek. DAĞ film serisine imza atan CaglarArts ve Insignia ortaklığının, Star Yapım ile yeni ortaklığıyla hayata geçecek olan BÖRÜ ‘nün çekimleri, kısa süre önce başladı. Oyuncular ise çekim öncesinde özel bir kampa alındı ve bu kampta eşi benzeri görülmemiş üç aylık bir taktik eğitimle diziye hazırlandılar. Bu hazırlanma olayını Dağ 2 filminden de biliyoruz zaten. Çağlar abi saolsun Hollywood vari oyuncuları rollerine çok iyi hazırlıyor :)

BÖRÜ dizisinin oyuncu kadrosunda, bizlerin DAĞ film serisinden yakından da tanıdığımız pek çok isim var. Aralarında; Bedii Akın, Serkan Çayoğlu, Fırat Doğruloğlu,  Ahu Türkpençe,  Emir Benderlioğlu, Ozan Ağaç,  Ahmet Pınar, Murat Arkın, Can Nergis, Armağan Oğuz, Gürol Tonbul gibi isimlerin bulunduğu oyuncuların her biri, Polis Özel Harekat ‘ın en seçkin birimi, 34 50 telsiz kodlu BÖRÜ timinin üyelerine hayat verecek. Deneyimli oyuncu Mesut Akusta da, Özel Harekat ‘ın kurucuları arasında yer alan en önemli karakterlerden birini canlandıracak. Alper Çağlar ‘ın seri yaratıcısı olduğu ve ortağı Doruk Acar ile beraber yapımcılığını da yaptığı dizinin bölüm yönetmenleri ise CaglarArts-Insignia bünyesindeki genç yetenekler Can Emre ve Cem Özüduru.
Tıpkı DAĞ filmlerinde olduğu gibi, gerçek hikayelerden esinlenen, gerçek ekipmanlar ile gerçek mekanlarda çekilen BÖRÜ, özellikle çatışma sahnelerinde kullanılacak görsel efektleriyle dikkat çekecek.

Börü’nün Konusu:
2014 baharında Türkiye; Sınırda düşmanların çoğaldığı, içeride tehlikeler çemberinin giderek daraldığı bir ülkeye dönüşür. BÖRÜ dizisi, vatan aşkı ile tutuşmuş yalnız kahramanların destanını anlatıyor.

Daha detaylı bilgi için linke tıklayın! Fragmana ise aşağıdan ulaşabilirsiniz!

Makaleyi Oyla post

İstanbul Esenyurt Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı ve Kocaeli Üniversitesi - Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. 2022 Eylül - 2024 Şubat tarihleri arasında BackEnd Dev(PHP-Laravel, Python- Django) olarak çalıştım. Şuan bir yerde çalışmıyorum. Backend konusundak kendimi geliştirmek için kurs ve eğitimler alıyorum. Github hesabım: https://github.com/bekogluaydin

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. 20 Ekim 2017

    Bence güzel bir dizi olacak. Umarım da öyle olur. Zaten yapımcısı da Türk yapımcılara göre daha yetenekli birisi.

  2. dizinin tanıtım müziğini de eklemelisin link https://www.youtube.com/watch?v=sK7hcGEHPC0 <3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir